İzmir’in Gaziemir ilçesindeki taksici cinayetinde katil zanlısı Delil Aysal’ın ifadesi ortaya çıktı.

Gaziemir’de 31 Aralık 2023 günü saat 03.30 sıralarında evli ve 2 çocuk babası Oğuz Erge’nin kullandığı taksiye, yüzünde medikal maske ve başında kapüşon bulunan Delil Aysal, müşteri olarak bindi.

Taksi şoförü Erge’yi bir süre taksiyi çeşitli adreslere dolaştıran Delil Aysal, ineceğini söyleyip cebinden para alır gibi yaparak, yanındaki tabancayı çıkardı. 

Delil Aysal, arkasından peş peşe 3 el ateş edip taksici Erge’yi yaraladı. Ardından taksiyi ve şoförün cebini karıştıran Delil Aysal, Erge’nin kulaklık ve cep telefonunu çalıp, boş kovanları topladıktan sonra kaçtı.

Silah sesini duyan çevredekilerin ihbarıyla, olay yerine gelen sağlık ekipleri, direksiyonun başında yaralı halde bulunan Erge’yi, ambulansla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Burada tedaviye alınan Oğuz Erge, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Tanınmamak için yüzünü medikal maske ile gizleyen ve başında kapüşonu bulunan, ellerine de eldiven takan katil zanlısının saldırı anı, araç kamerası tarafından kaydedildi.  Zanlı araca arka kapıdan bindikken sonra normalde oturması gereken yere, arka koltuğun şoförün sağına gelen bölümüne oturmuyor. Zanlı, şoförün arkasına doğru ilerliyor ve oraya oturuyor.

Görüntülerde, taksi durduktan sonra cebinden para çıkarır gibi yapan Delil Aysal’ın tabancayla 3 el ateş ettiği ve kurşunların isabet ettiği taksi şoförü Erge’nin yan koltuğa doğru devrilip hareketsiz kalması yer aldı.

Zanlı Delil Aysal’ın tabancayla vurduğu Erge’ye ardından tokat atarak tepkisini ölçmeye çalıştığı, ardından üzerinde ve takside bir şeyler aradıktan sonra kaçtığı görüldü. 

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, taksideki araç kamerası ve bölgedeki yaklaşık 70 güvenlik kamerasının görüntülerini incelemeye aldı. İzlenen toplam 110 saatlik görüntüden şüphelinin Delil Aysal olduğu tespit edildi.

Delil Aysal, saklandığı evde yakalanıp, gözaltına alındı. Aysal, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Aysal’ın polisteki ifadesi ortaya çıktı.

“Araçtayken bir anda gasp fikri aklıma geldiğini ve eylemi gerçekleştirdim.” diyen, aynı ifadesini mahkemede de tekrar edip, “Pişmanım.” dedi. Erge'nin komşusu, zanlının babasını vurduktan sonra araçtan aldığı telefonla kızını aradığını söyledi. Komşunun verdiği bilgiye göre,  katil zanlısı telefonla taksi şoförünün kızına "Baban kan kaybından ölecek. Ambulansı ara" dedi. 

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Oğuz Erge’nin cenazesi, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

250 taksi şoförü, Oğuz Erge’nin bindirildiği cenaze aracına eşlik etti.  Korna basarak tepki gösteren taksi şoförleri Oğuz Erge’nin cenazesini taşıyan nakil aracını İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kadar takip etti.

Bakan Koca: Depremde ikinci kattan atlayıp ağır yaralanan kişi hayatını kaybetti Bakan Koca: Depremde ikinci kattan atlayıp ağır yaralanan kişi hayatını kaybetti

Editör: Haber Merkezi