Meteoroloji yetkilileri, Kars ve çevresindeki bölgelerde etkili olan soğuk hava dalgasının önümüzdeki günlerde de devam etmesini bekliyor. Gece sıcaklıklarının eksi 20 dereceye kadar düşeceği tahmin edilirken, buzlanma ve don olaylarına karşı da uyarılarda bulunuldu.

Müze ve ören yerlerini 1 milyon 700 binin üzerinde kişi ziyaret etti Müze ve ören yerlerini 1 milyon 700 binin üzerinde kişi ziyaret etti

Kars Belediyesi ekipleri, ana yolları ve kritik noktaları temizlemek için yoğun çaba sarf ederken, vatandaşlar da kendi imkanlarıyla ev ve iş yerlerinin önlerini temizlemeye çalışıyor. Karla mücadelede iş makineleri ve tuzlama araçları da aktif olarak kullanılıyor.

Soğuk hava nedeniyle okullarda ve kamu kurumlarında bazı önlemler alınırken, vatandaşlardan da dikkatli olmaları ve gerektiğinde dışarı çıkmamaları isteniyor.

Kars Valiliği, soğuk hava koşullarının devam ettiği sürece vatandaşların gerekli tedbirleri almalarını ve olumsuz hava şartlarına karşı dikkatli olmalarını önemle vurguluyor.

Kaynak: AA