Lockheed Martin yakın gelecekteki lazer savaşlarına hazır Lockheed Martin yakın gelecekteki lazer savaşlarına hazır

Son iki yılda Çin’deki önemli firmalarla iş birliği yapan Keyvan Havacılık, Türk-Çin havacılık ve uzay endüstrilerinde adını duyurmaya devam ediyor. Yeni anlaşma, Türkiye’nin havacılık sektöründe uluslararası rekabet avantajı elde etmesine ve ihracatına katma değer sağlamayı hedefliyor.

898799A8 19C0 4225 B94E 6C52Ac27 1024X1024

Keyvan’ın Asya Pazarındaki Konumu Güçleniyor

Ocak 2023’te Çin’in kamu kurumu Nav China ve Ekim 2023’te Çin’in önde gelen uçak üreticisi COMAC ile iş birliği yapan Keyvan Havacılık şimdi ise Mainline ile yapılan anlaşma ile Türkiye ve Çin arasındaki havacılık ilişkilerini güçlendiriyor. Keyvan, dünya çapında onaylı havacılık ve seyrüsefer veri tabanı hizmetleri sunan, EASA LOA Tip 1 DAT Sağlayıcı sertifikasına sahip tek Türk şirketi olarak öne çıkıyor. Şirket, dünya genelinde 40 binden fazla pist ve havaalanı, hava yolları, navaid, prosedür, kısıtlı ve yasaklı bölgeler gibi milyonlarca veriyi içeren veri tabanıyla tüm dünyaya ihracat yapıyor ve Çin pazarında etkisini genişletiyor.

6B28F836 F93F 40Bf A292 79D4B7F3 1140X815

Keyvan Havacılık CEO’su ve Kurucusu Mehmet Keyvan, Mainline ile yapılan iş birliğiyle uluslararası havacılık pazarında önemli bir başarı elde ettiklerini vurgulayarak, “Mainline’ın havacılık sektörüne sunduğu hizmetleri büyük bir takdirle karşılıyoruz. Küresel havacılık ve seyrüsefer veri tabanı hizmetimizi Mainline ile birleştirerek, global pazarda etkili bir fark yaratmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Anlaşmayı değerlendiren Mainline Flight Service Yönetim Kurulu Başkanı Sun Hui ise yapılan iş birliğinin önemine şu sözlerle değindi:

“Keyvan Havacılık, Çin’deki havacılık operatörlerinin ihtiyaç duyduğu havacılık veri hizmetlerini sağlama konusunda mükemmel bir yeteneğe sahip ve çok önemli bir kaynak. Mainline olarak pazardaki mevcut varlığımızı pekiştirmek ve ek sektörlere açılmak için Keyvan ile yakın bir şekilde çalışmaya hazırız. Avantajlarımız arasında iş ortamı, havacılık düzenlemeleri ve Çin’deki havacılık paydaşlarıyla kurulan ilişkiler hakkında derin bir anlayış yer alıyor. Her iki şirketin de küresel bir fenomen olan Gelişmiş Hava Hareketliliği için veri desteği sağlamak gibi yeni iş alanlarının keşfedilmesinde işbirliği yapmasını bekliyoruz.”

Kaynak: defenceturk.net