Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, tadilatta olan Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Victoria binasını ziyaret etti ve sembolik açılış törenine katıldı. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a Türkiye Cumhuriyeti Melbourne Başkonsolosu Doğan Ferhat Işık ve KKTC Melbourne Fahri Temsilcisi Hasan Sayar da eşlik etti.

Özbekistan Güney Kore ile DTÖ'ye katılım müzakerelerini tamamladı Özbekistan Güney Kore ile DTÖ'ye katılım müzakerelerini tamamladı

488617453 1716888036 647 X750

TATAR, KUZEY KIBRIS TÜRK TOPLUM MERKEZİ VİCTORİA BİNASINI GEZDİ

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Victoria binasını gezdi. Merkezin tarihçesi ve sunduğu hizmetler hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Tatar, sembolik açılış töreninde yaptığı konuşmada “Victoria Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi'nin kökleri 1949 yılına, yani 13 Kıbrıslı Türk'ün Ahmet Mustafa’nın evinde buluştuğu ve Kıbrıslı Türklere yönelik bir merkez satın alma fikrinin ilk kez tartışıldığı döneme dayanmaktadır. Kıbrıs Türk toplum merkezi açmaya vesile olan, kararlılık ve vizyona sahip olan herkese teşekkürlerimi sunmak isterim.” ifadelerini kullandı.

Tatar, "Tam olarak tamamlanmasa da toplum merkezinin büyük yenileme çalışmalarının Avustralya’da yaşayan Kıbrıs Türklerine daha fazla faaliyet ve hizmet sunabileceğine inanıyorum." dedi.

558564031 1716888053 812 X750

KIBRIS TÜRKLERİNİN AVUSTRALYA’YA GELİŞİNİN 80. YIL DÖNÜMÜ

Konuşmasında Kıbrıs Türklerin Avustralya'ya gelişinin 80. yıl dönümüne işaret eden Tatar, "Toplum merkezi insanlara sosyalleşme, öğrenme ve temel hizmetlere erişme fırsatı veriyor ve Victoria Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Kıbrıslı Türklerin çok kültürlü Avustralya'da tanınan bir topluluk haline gelmelerinde yardımcı olma konusunda önemli ve tarihi bir rol oynamıştır. Birlik ve beraberliğiniz bizim için çok önemli.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: QHA

Editör: Haber Merkezi