Özbekistan ile Kırgızistan sınırına yeni karakollar yapılıyor Özbekistan ile Kırgızistan sınırına yeni karakollar yapılıyor

Önemli temaslarda bulunmak üzere Kırgızistan'a giden KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 4 Aralık 2023 tarihinde Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile bir araya geldi. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) tarafından düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Tatar'a fahri doktora takdim edildi. 

"KIRGIZİSTAN CUMHURBAŞKANI SADIR JAPAROV’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Daha sonra Cumhurbaşkanı Capaorov ile bir araya gelen Tatar, sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdikleri görüşmeye ilişkin, “Cumhurbaşkanı Caparov ile yapmış olduğumuz baş başa görüşmenin ardından Cumhurbaşkanının heyetimizin onuruna verdiği yemeğe katıldık. Bu samimi görüşme ve onurumuza verilen yemek nedeniyle Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Japarov’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tatar, Kırgızistan ziyaretinden önce resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'a da gitmişti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilmişti. Tatar, görüşmede Türk Devletleri Teşkilatı ve uluslararası platformlarda KKTC'nin tanınması yönünde verilen destek için teşekkür etmişti.

Kaynak: QHA