Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşik Krallık temaslarını tamamlayıp ülkeye dönüşü sonrasında, parlamentoda temsil edilen siyasi partilerin genel başkanlarıyla 2 Temmuz 2024 tarihinde Cumhurbaşkanlığı'nda bir araya geldi.

Kazakistan ve Özbekistan yeni bir hava koridoru daha açtı Kazakistan ve Özbekistan yeni bir hava koridoru daha açtı

Toplantıya Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın görüşmedeki ekibinde ise Müsteşar Okan Donangil, Özel Temsilci Güneş Onar, Hukuk İşleri Danışmanı Sülen Karabacak ile Güven Yaratıcı Önlemler ve İki Taraflı Teknik Komiteler Koordinatörü Seniha Birand Çınar yer aldı.

Kıbrıs konusundaki gelişmelerin ele alındığı görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmede Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kişisel Temsilcisi Maria Angela Holguin ile Londra’da gerçekleştirdiği görüşme hakkında hakkında bilgi verildi.

Kaynak: QHA