Fransa, vatandaşlarına İran'ı geçici olarak terk etmeleri tavsiyesinde bulundu Fransa, vatandaşlarına İran'ı geçici olarak terk etmeleri tavsiyesinde bulundu

"Filistinlileri öldürmek için kullanılan bombaların ABD vatandaşlarının vergileriyle finanse edilmesine karşı çıktıklarını" belirten Elabed, kalıcı ateşkes çağrısı yaptı.

"Donald Trump'ın başkan olması tehdidinin yetersiz bir seçim kampanyası" olduğunu söyleyen Elabed, Michiganlı seçmenlerin desteklediği partiye oy verdiğini ancak listedeki adaylardan herhangi birini onaylamadığını gösteren "kararsız" oyu kullanarak Biden'a, "temel insanlık değerleri risk altındayken" kendisine oy vermeyecekleri mesajını ilettiklerini kaydetti.

Aynı toplantıda konuşan "Listen to Michigan" sözcülerinden Abbas Alawieh, "Başkan Biden'a bizden oy istemeden önce politikalarını değiştirmesi gerektiği yönünde oldukça net bir mesaj gönderdik." dedi.

Michigan eyaletinin Dearborn bölgesi Belediye Başkanı Abdullah Hammoud ise 100 binden fazla "kararsız" oy ardından, Biden'ın "savaş suçlusu Netanyahu ile aynı safta yer alma ve ABD halkının endişelerine kulak verme arasında seçim yapması gerektiğini" belirtti.

Mevcut durumun "Arap veya Müslüman sorunu değil ABD'nin sorunu" olduğunu belirten Hammoud, "Gazze, masum erkek, kadın ve çocukların öldüğü uzak bir diyar değil. Ölen insanlar sadece bizim için değil birçok kişi için önemli aile üyeleri." ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi