Kazakistan'ın Ulusal Kazak Turizm Şirketi ile Malezya'nın hava yolu şirketi Malezya Airasia arasında işbirliği anlaşması mutabakatı yapıldı. Malezya Airasia, ülkesindeki turistleri Almatı'ya yönlendirecek ve ayrıca Kazak turistler için 130 yeni sefer açacak.

İKİ ŞİRKET ARASINDA ORTAK İŞBİRLİĞİ

Sözde Rus Barış Gücü, Türk toprağı Karabağ'ı terk ediyor! Sözde Rus Barış Gücü, Türk toprağı Karabağ'ı terk ediyor!

Kazakistan Turizm Endüstrisi Komitesi basın servisinin 17 Mart 2024 tarihinde bildirdiğine göre, Malezya'nın Başkenti Kuala Lumpur'dan Kazakistan'ın Başkenti Almatı'ya ilk uçuşun başlatılmasının ardından AirAsia şirketi, ulusal şirket Kazak Turizm ile stratejik iş birliği konusunda bir mutabakat anlaşması imzaladı. İmzalanan mutabakatta Kazakistan ile Malezya arasındaki turizmin teşvik edilmesi amacıyla havayolu ile kuruluş arasındaki ticari işbirliğinin genişletilmesini öngörüyor.

57Dcf98E3714B1Ab7952404Daf3

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ STRATEJİK ORTAKLIK

Öte yandan iki devletin vatandaşları için yeni iş fırsatları yaratılmasına, ortak satış ve pazarlama kampanyalarının geliştirilmesine ve turizm yoluyla her iki ülkenin ekonomisinin canlanmasına katkı suncağını belirtiliyor. Stratejik bir ortak olarak AirAsia, yalnızca Malezya ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerinden gelen yolcuları Almatı'ya getirmekle kalmayacak, aynı zamanda Kuala Lumpur üzerinden Kazak turistler için bölge genelinde 130 yeni hat açacak. Şirketler, ortak konferanslar, turizm sergileri ve diğer etkinlikler aracılığıyla Malezya ve Kazakistan turizm ürünlerinin Güneydoğu Asya'daki tanıtımını genişletmeyi amaçlıyor.