Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu (MDK) Başkanlığı tarafından, 81 ilden gelen İl Disiplin Kurulu başkanlarının katılımıyla parti genel merkezinde bir istişare toplantısı düzenlendi. Toplantının ana konusu 'İl Disiplin Kurullarının İşlem; Usul ve Uygulama Esasları' olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayramın kalplerimize huzur, Filistin ve Sudan'a barış getirmesini diliyorum Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayramın kalplerimize huzur, Filistin ve Sudan'a barış getirmesini diliyorum

Açılış konuşmasını MDK Başkanı Av.Abdullah Bahadır Alperen gerçekleştirdi. MHP'li Alperen, Disiplin Hukuku ve Parti Tüzüğü'nde yer alan disiplin hükümlerine ilişkin katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi. İl Disiplin Kurullarınca uygulanacak usul ve esaslara dair bilgilerin paylaşılması ve işlemlerde, alınacak kararlarda yeknesaklık sağlanmasının önemi toplantıda vurgulandı.

Toplantıda İl Disiplin Kurullarınca uygulanacak usul ve esaslara dair bilgilerin paylaşıldı ve işlemlerde, alınacak kararlarda yeknesaklık olmasının önemi vurgulandı. Hazırlanan kitapçıktaki ana konuları ise MDK Başkan Vekili Av. Dr. Ahmet Korhan Mastı katılımcılara sundu. Toplantının sonunda, İl Disiplin Kurulu başkanlarına, çalışmalara dair kapsamlı bilgiler içeren kitapçık dağıtıldı. 

Editör: Haber Merkezi