Aydın, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) tarafından Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen "İstiklalden İstikbale Türk ve Türkiye Yüzyılı" paneline katıldı.

Bakan Tunç: FETÖ ile mücadelede kesinlikle bir zafiyet olamaz Bakan Tunç: FETÖ ile mücadelede kesinlikle bir zafiyet olamaz

TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Sıddık Korkmaz'ın moderatörlüğündeki panelde konuşan Aydın, Cumhur İttifakı olarak yeni bir yüzyıla girdiklerini söyledi.

İkinci yüzyılın adının "Türkiye" olmasından bazılarının rahatsız olduğunu dile getiren Aydın, önceki yüzyılda Türkiye'nin durumundan bahsetti.

İşgal yıllarında dahi TBMM'nin bombalanmadığını ancak 15 Temmuz'da (2016) TBMM'nin bombalandığını hatırlatan Aydın, "Bu coğrafyada varlıklı olmanın, ayakta durmanın bir bedeli var. O bedeli defalarca ödedik, Allah bir daha ödetmesin bize." ifadesini kullandı.

Siyasetin barışı öncelemesi gerektiğini, bu davranışın yurt içinde ve dışında aynı tavırla sergilenmesi gerektiğinin altını çizen Aydın, şöyle devam etti:

"Siz içeride farklı, dışarıda farklı olunca işte Yunan, Amerika ve Avrupa parlamentosundaki gibi ülke çıkarları, ali menfaatler söz konusu olduğunda herkes aynı şeyi söylüyor ama bize gelince bir kakofoni başlıyor. Her kafadan başka bir ses. Onlar Selahattin Demirtaş denen teröriste 'af' diyor, bizimkiler de 'af' diyor. Daha görevinin birinci gününde ya 'Selam olsun' diyor. Selam gönderdiğin kimdir senin, bir baksana. Onun için biz bunlara mahal vermeyeceğiz Allah'ın izniyle.

Cumhur İttifakı'nın bir araya gelme nedeni işte böyle bir vizyonu çok net bir şekilde, yaşadıklarımızdan çıkardığımız dersler neticesinde ortaya konulmuş bir sistematiktir. Yani önce ülke ve millettir, parti ve biz teferruatızdır aynı yüz yıl önce olduğu gibi çünkü söz konusu vatanın bekasıdır, birliğidir, dirliğidir. Siyasetimizin merkezinde de o vardır."

Kaynak: AA