Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Alpaslan Doğan Alevilerin başkentteki önemli merkezlerinden Hüseyingazi Cemevi'ni ziyaret etti. Ziyarette Doğan "Cami de bizim, cemevi de bizim." dedi

MHP İl Başkanı Alpaslan Doğan'a, Alevi kimliğiyle bilinen Ayhan Türk ve yönetimi de eşlik etti. MHP heyetini Alevi dedeleri karşıladı. Hüseyingazi Türbesi'nde dua eden heyet, daha sonra cemevi ve yerleşkeyi gezdi. Türbe ve cemevinin tarihçesi hakkında bilgi alan heyet daha sonra deyişler dinledi. Ardından cemevi yönetimi ve vatandaşlarla sohbet etti.

'YEZİD İLE KAZANMAKTANSA'

Alpaslan Doğan sohbet sırasında "Yezid ile kazanmaktansa Hüseyin ile şehit olmayı tercih eden bir kutlu davanın neferleri olarak buradayız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin bütün canlara selam ve hürmetlerini getirdik. Cami de bizim. Cemevi de bizim. Semah da bizim. Saz ve söz de bizim." ifadelerini kullandı. Ayhan Türk de "Türkmen bir Alevi yurttaş olarak MHP'de görev aldım. Türkiye'mizi sımsıkı birleştirmek için Genel Başkanımız Devlet Bahçeli liderliğinde, İl Başkanımız Alpaslan Doğan'ın kılavuzluğunda çalışacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz
Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Alevi kuruluşlarına arsa bağışlamıştı. MHP'li belediyeler ülkenin dört bir yanında cemevleri yaptırıyorlardı. MHP teşkilatları da ziyaretlere başladı.

Cemevi yöneticileri MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Alevilere olan ilgisine teşekkürlerini bildirdi. Doğan ziyaretin sonunda cemevi yöneticilerine Kuran-ı Kerim takdim etti.