31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin bitmesinin ardından bazı belediye başkanları belediyenin bütçesini kullanarak reklamlarını yapmaya devam ediyor. Yollarda, reklam panolarında boy boy resimlerini sergiliyor...

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili, Feti Yıldız sosyal medya X hesabından belediyenin bütçesini kullanarak, reklam panolarında resimlerini sergilemelerin eleştirdi.

Daha öncede “Seçimden sonra da her yer afiş, Bu işlerin parası belediye tarafından ödeniyorsa tam bir felaket, Belediye Başkanları resimlerini kendi ceplerinden ödeyerek halen panolara astırıyorlarsa tam bir görgüsüzlük" ifadeleri ile resimlerini sergileyenleri eleştirmişti.

 “Sergilenen görgüsüzlüğü eleştirmenin bir faydası olmadığını anladık, tekrar etmeye gerek yok.” ifadelerini kullanan MHP’li Yıldız bu sefer, kişilerin resimlerinin asılmasının kamu yararı nedir? Sorusunu sordu.

“Bahse konu işlerin bedeli belediye tarafından ödeniyorsa, bu kişilerin resimlerinin asılmasından umulan kamu yararı nedir bunu anlayamadık?” ifadelerini kullanan MHP’li Feti Yıldız,  Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Franklin D. Roosevelt’den alıntı yaparak “Politikada hiçbir şey kazayla olmaz. Olmuşsa, öyle planlanmıştır.” Dedi.

MHP’li Feti Yıldız’ın açıklamasının tamamı:

Temsil, tören, ağırlama ve tanıtım giderleri belediye bütçesinden yapılmaktadır.

Söz konusu harcamalarda belediye başkanının takdir hakkı ne denli geniş tutulursa tutulsun kamu yararı amacı dışında kullanılamaz.

Seçimler geride kaldı, ama bazı belediye başkanlarının kavşaklara, arter yollara ışıklı reklam panolarına metrelerce uzunlukta resimlerini asmaya devam ettiğini görüyoruz.

Küçükçekmece'de iş yerine ses bombası atılmasına ilişkin yakalanan 7 şüpheli tutuklandı Küçükçekmece'de iş yerine ses bombası atılmasına ilişkin yakalanan 7 şüpheli tutuklandı

Sergilenen görgüsüzlüğü eleştirmenin bir faydası olmadığını anladık, tekrar etmeye gerek yok.

Mesele şu; Bahse konu işlerin bedeli belediye tarafından ödeniyorsa, bu kişilerin resimlerinin asılmasından umulan kamu yararı nedir bunu anlayamadık?

Meraklısına not: “Politikada hiçbir şey kazayla olmaz. Olmuşsa, öyle planlanmıştır.” F.Roosevelt

Editör: Haber Merkezi