Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkeyi maalesef çöpten, çukurdan, çamurdan çıkarmayanlara bir daha teslim edemeyiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkeyi maalesef çöpten, çukurdan, çamurdan çıkarmayanlara bir daha teslim edemeyiz

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir sosyal medya hesabından algıcı anket şirketlerine tepki gösterdi.

MHP'li Özdemir'in açıklaması şu şekilde;

Bugünlerde bazı anket şirketleri sahipleri ile yine bazı siyasi parti genel başkanları ve temsilcileri arasında; Mayıs 2023 seçimleri döneminde yapılan görüşme ve pazarlıkların ifşa olması ,Türk demokrasisi  açısından utanç vericidir.

Zira milletin parasını yani devletten alınan seçim yardımlarını "yalan haber yaymak" üzere kullananlarla, aynı yalana ortak olan ve "haram" safta bulunan algı şirketleri milletin vicdanında bir kez daha mahkum olmuştur.

Kendilerine güvenmeyen, Türk Milleti'ni aldatma ve kandırmayla ikna edebileceğini zanneden ucuz karakterli yapı ve şahısların ifşası her yönüyle ibretliktir.

Seçim döneminde hiçbir anket yaptırmayan ve Türk Milleti'ne olan sadakat ve bağlılığıyla, en doğru anketin millet iradesinden, yani sandıktan geçtiği gerçeğinden hareket eden MHP'nin duruşu ise Türk demokrasisinin yüz akı olan siyasi duruşların başında geldiğini bir kez daha tescillemiştir.

Nihai olarak kaybedenlerin sözde anket ,özde algı şirketleri ile onları yalan propaganda için kullanmaya çalışan siyasi partiler olduğu kesinleşmiştir. Kazananın ise iradesine asla ipotek koydurmayan, yalan ve dezenformasyonla yönlendirilemeyeceğini gösteren Türk Milleti ile MHP ve Cumhur İttifakı olduğu bu vesileyle de açıkça görülmüştür.

Editör: Haber Merkezi