Yılın ilk poyraz fırtınası, özellikle kıyı bölgelerinde etkili oldu. Hızı saatte 60 milin üzerine çıkan rüzgarlar, sahil bölgelerinde dev dalgaların oluşmasına ve deniz seviyesinde yükselmelere neden oldu. Sahil şeridindeki bazı bölgelerdeki yolların sular altında kalması, ulaşımı olumsuz etkiledi.

Eyalet genelindeki birçok yerleşim bölgesinde ise rüzgarın etkisiyle ağaçlar devrildi, elektrik telleri koptu ve evlerin çatıları zarar gördü. Elektrik kesintileri, binlerce evin geçici olarak elektriksiz kalmasına neden oldu. Elektrik şirketleri, ekiplerini sahaya sürerek kesintileri gidermeye çalışıyor.

Trafikte aksamaların yaşandığı bir gün geçiren New Jersey'liler, yetkililerin özellikle köprüler ve viyadüklerde sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunduğunu belirtiyor. Bazı köprülerde rüzgarın etkisiyle araçların kontrol kaybetmesi nedeniyle geçici kapanmalar yaşandı.

AB, gaz tasarrufunu sürdürmeye hazırlanıyor AB, gaz tasarrufunu sürdürmeye hazırlanıyor

Poyraz fırtınasının etkisiyle acil durum ekipleri, çeşitli bölgelerde hasar tespiti ve temizlik çalışmalarına başladı. Meteoroloji uzmanları, rüzgarın önümüzdeki günlerde hafifleyeceğini ancak hala etkili olacağını belirtirken, vatandaşlar olası aksamalara karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Editör: Haber Merkezi