Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği’nin desteği ile organize edilen SEDEC anayurt ve sınır güvenliği konularını kapsayan konferans ve B2B/B2G organizasyonu, dördüncü kez 21-23 mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara AtoCongresium’da gerçekleştirilecek.

Yunan donanmasının Kızıldeniz’de zorlu günleri Yunan donanmasının Kızıldeniz’de zorlu günleri

Organizasyonun ilk gününde, sektör profesyonellerini ağırlayacak olan uluslararası bir konferans düzenlenecek. Konferansta şu konular ele alınacak:

Güvenlik ve Uzay – Uzay ve Uydu Teknolojileri

SEDEC, TÜRKSAT moderatörlüğünde düzenlenecek ve önde gelen kuruluşlar olan TelespazioS.p.A, ROKETSAN ve Türkiye Uzay Ajansı kurumlarından üst düzey konuşmacıları ağırlayacak. Bu panelde, uzay ve uydu teknolojileri alanında son gelişmeler, güvenlik açısından önemi ve gelecekteki potansiyel uygulamalar gibi konular ele alınacak.

336X280

Ayrıca, AIRBUS’da ilk gün, ‘Güvenli bir gelecek için gelişen teknolojiler’ başlıklı bir konuşma yapacak.

Tedarik Zinciri – Artan Teknolojik Derinlik

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı moderatörlüğündedüzenlenecek olan Tedarik Zinciri panelinde öncü şirketler ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN ve TEI’den üst düzey konuşmacıları yer alacak. Tedarik zincirindeki teknolojik derinliğin artması, konusu işlenecek.

Sınır ve İç Güvenlik Teknolojileri

Korgeneral Alpaslan ERDOĞAN moderatörlüğünde Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, ULAK, ASELSAN, HAVELSAN, STM, CANİK ve ACS TEKNOLOJİ kurumlarından üst düzey konuşmacılar Anayurt ve Sınır güvenliğindeki ihtiyaçlar ve teknolojiler konusunu ele alacak.

Ayrıca Milli Savunma Komisyonu Sözcüsü Milletvekili Doç. Dr. Zuhal KARAKOÇ DORA, sınır güvenliği ve göç hareketleri ile ilgili bir konuşma yapacak.

Çift Kullanım ve Girişimcilik paneli de ayrıca konferansın ilk günü işlenecek konular arasında yer alıyor.

BİTES moderatörlüğünde; Savunma Sanayii Başkanlığı, TEI, ASELSAN, Türkiye Kalkınma Fonu kurumlarından üst düzey konuşmacılar yer alacak.

55B6Bc76 6636 4C95 A3Bb 3D6A60288873

22 Mayıs 2024 tarihinde SEDEC Organizasyonun ikinci gününde ise program akışı şu şekilde olacak:

HORIZON AVRUPA Paneli

TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Özlem Gezici KOÇ Avrupa Birliği Desteklerini anlatan özel bir çalıştay gerçekleştirecek.

AIRBUS WORKSHOP

Organizasyonun ikinci gününde, sektörün öncülerinden biri olan AIRBUS, iç inovasyon süreçleri kapsamında geliştirilen DeckFinder™ ürünü hakkında tanıtım toplantısı düzenleyecek.

23 Mayıs 2024 tarihinde SEDEC organizasyonun son gününde ise;

Türk Telekom Start-up Günleri

SEDEC 2024’ün teknoloji sponsoru Türk Telekom Ventures, start-up firmalarına, yatırımlar ve fırsatlarla dolu bir workshop’ta bir araya getirecek.

Teknopark Ekosistemleri

Teknoparkların sunduğu avantajlar, UR GE projeleri ve diğer destek programları hakkında bir panel düzenlenecek ve firmalara bu fırsatlar hakkında workshoplar düzenlenecek.

Kaynak: SavunmaSanayiST.com