Bu yüzyılın adına 'Türk Yüzyılı/Türk Devri' denildi

images-156

YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu Türk Devletleri Teşkilatı üye devletler arasındaki çalışmaların ve işbirliğinin Türk Dünyası açısından bir gurur vesikası olduğunu belirterek, "Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) üye devletleri arasında birçok alanda stratejik ortaklık ve işbirliği sürecinin yaşandığını görüyoruz. Çalışmalar o kadar anlamlı ve kıymetli bir noktada ki bu yüzyılın adına 'Türk Yüzyılı/Türk Devri' denildi. Ekonomik, siyasi, tarihi ve kültürel, enerji gibi birçok farklı alanda stratejik ortaklık ve işbirliği sürecinin devam ettiği görülüyor. Türk Devri denilen bu yüzyılda inşallah askerî alanda da işbirliği sürecinin başladığını görmek bizlere nasip olur. Çünkü dünya insanlığının (mazlumun ahının) buna çok ihtiyacı var." değerlendirmesinde bulundu.

Turan Ordusu kurulsun, Allah Türk'ü korusun!

7LJbS73fZkWkq7rrdAYLmg

Birçok alanda sürdürülen işbirliği sürecinin askerî alana da taşınması gerektiğini belirten YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu, "TDT üyesi devletler Turan coğrafyasını ve Turan birliğini temsil etmektedir. Tarih bizi çağırıyorsa hiçbir güç bunun önüne set çekemez. Şimdi gelen zaman bir olma, birleşme ve Turan Ordusu'nu kurma zamanıdır. Turan Ordusu kurulsun, Allah Türk'ü korusun!" dedi.

Turan Ordusu dünyanın güvencesi olacak

Jw8OdebYek2ldJPly3tPlw

Avrupa Parlamentosu Azerbaycan'ı tehdit etti Avrupa Parlamentosu Azerbaycan'ı tehdit etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Avrupa Ordusu önerisini de hatırlatan YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron küresel kaosun önlenmesi için Avrupa Ordusu'nun kurulması gerektiğini belirterek dönemin Almanya Başbakanı Angela Merkel'den destek istemişti. Avrupa Birliği askerî alandan önce ne kadar kriz/kaos önleyebilme kabiliyetine sahip bir birlik/ittifak öncelikle bu tartışmaya açık bir konu. Ancak Turan Ordusu o kadar önemli bir meseledir ki TDT üyesi devletlerden birine tehdit oluşturulması durumunda tüm üye devletlere yapılmış gibi sayılarak müdahale etme caydırıcılığının bir an evvel oluşturulması lazımdır. Turan Ordusu deyip geçmemek lazım. Ecdadı kılıç, ok ve yay ile bütünleşmiş, savaşçı bir milletin genetik hafızasını taşıyan, merhamet ve vicdan sahibi bir milletin yeniden birleşmesi sürecinden bahsediyoruz burada. Bunun düşüncesi bile dosta güven, düşmana korku salmaya yeter. Bu ordu, Allah'ın yeryüzündeki tek ordusu Türk ordusu; dünyanın güvencesi olabilecek tek ordu Turan Ordusu'dur." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: benguturk.com & YUTAM