İlk teslimatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan yerli otomobil TOGG, bakanlıklara da teslim edildi.

Sosyal medya hesaplarından peş peşe paylaşımda bulunan bakanlar, ilk sürüşlerini de gerçekleştirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye'^nin yerli otomobili TOGG'u teslim almasının ardından trafikteki ilk sürüşünü gerçekleştirdi.

“Bir milli değer olarak hepimizi gururlandıran, gerçekten göğsümüzü kabartan bir iş olmuş. hayırlı olsun. emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Avsever, Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirildi Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Avsever, Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirildi

bakan-yanik-750x376

Görüntü paylaşan bir diğer bakan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy oldu.

Ersoy,"Türkiye'nin otomobilini makam aracı olarak kullanmaya başladık. Yerli ve milli T10X akıllı cihazımız TOGG ile gün sonunda yollardayız. 60 yıllık hayalimizin gerçekleşmesinde emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür ederiz" notuyla paylaştı. 

bakan-ersoy-makam-araci-togg-la-trafige-cikti-15755185_amp

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TOGG'u bakanlığa gelişinde kullandı.

“Türkiye’nin ilk yerli ve milli aracına binmek bizim için de büyük bir şeref, büyük bir heyecan. allah, sayın cumhurbaşkanımızdan razı olsun. ülkemize böylesine bir şey kazandırdı” muhteşem, yani ses hiç duymuyorum mesela. diğer arabalarda sesi duyuyorsunuz, çok fazla gürültü fakat şu anda benim duyduğum bir ses yok. sanki araba sessiz gidiyor. kullanımı çok rahat. tabi elektronik düzeni buradaki akıllı araba olmasını gerektirecek çok şey var. onu da görüyorum ben. çok muhteşem yani. tabi bir de türkiye’nin ilk yerli ve milli aracına binmek bizim içinde büyük bir şeref, büyük bir heyecan. Allah, sayın cumhurbaşkanımızdan razı olsun. ülkemize böylesine bir şey kazandırdı.” ifadelerni kullandı.

bekir-bozdag-togg-a-2028010

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da TOGG'u teslim aldığını duyurdu

 “TÜRKİYE YÜZYILI'NDA TOGG, BAKANLIĞIMIZA YAKIŞTI MI YAKIŞTI. TÜRKİYE’NİN DEVRİMİ, YERLİ VE MİLLÎ ARABAMIZ TOGG, BAKANLIĞIMIZIN ENVANTERİNDE. BİR HAYALİ DAHA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜREN CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞTA OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER” İFADELERİNE YER VERDİ."

aa_picture_20230410_30815062