Edinilen bilgiye göre; İsveç’in siparişi, 900 milyon dolar bedel ile 12 adet helikopterin tedarikini kapsıyor. İsveç’in tedarik edeceği BLACKHAWK helikopterleri, oldukça dolu konfigürasyonda olacak. Satışa; AN/AAR-57 Birleşik Füze Uyarı Sistemi (CMWS), muhabere sistemleri, balistik koruma aksesuarları, hızlı halat çekme aleti, harici kurtarma vinçleri ve diğer birçok ekipman da dahil.

Avusturya da yine İsveç gibi 12 adet helikopter tedarik edecek. Ancak farklı konfigürasyondaki 12 adet BLACKHAWK, 1 milyar dolar bedele sahip. Avusturya’nın BLACKHAWK helikopterlerinin yanında; AN/AAR-57 Birleşik Füze Uyarı Sistemi (CMWS), H-764U Gömülü GPS/INS sistemi, Geliştirilmiş HUD ekranları, MX-10D elektro-optik sistem, muhabere sistemleri, balistik koruma aksesuarları, hızlı halat çekme aleti ve diğer birçok ekipman da dahil.

Voyager 1 uzay aracı, 6 aylık iletişim sorununun ardından bilimsel faaliyetlerine döndü Voyager 1 uzay aracı, 6 aylık iletişim sorununun ardından bilimsel faaliyetlerine döndü

Brezilya ise 950 milyon dolar bedel ile 12 adet BLACKHAWK tedarik edecek. Tedarike, 34 adet T700-GE-701D Turboşaft motoru da dahil.

Kaynak: SavunmaSanayiST.com