Şarköy’de yapımı tamamlanan 3-1 Tarım Köy konutları için Kozcağız beldesinde gerçekleştirilen kura çekiminde konuşan Bakan Tunç, "En sıkıntılı günlerimizde milletimizi hep yanımızda bulduk. Hep birlikte o önümüze konulan taşları sizin sayenizde ayıklayarak yolumuza devam ettik. Türlü türlü tuzakları hep milletimiz sayesinde bozduk. 15 Temmuz hain darbe girişimi, 17-25 Aralık emniyet yargı darbe girişimi ve terörün arttırılması, Kobani olayları gibi bütün bu süreçlerde özellikle milletimizin desteğini görerek bugünlere geldik. O sebeple sizlere borcumuz var. Bu borcumuzu ödeyebilmek için de Cumhurbaşkanı liderliğinde gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Yine adalet diyeceğiz, gene hukuk diyeceğiz, hukukun üstünlüğüne inanmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın, insanlarımızın hak ve özgürlüklerinin kısıtlanmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz. Bugüne kadar temel hak ve özgürlükler noktasındaki engelleri sizin desteklerinizle birer birer aştık. Bundan sonra da o engelleri koymak isteyenlere karşı hep sizden aldığımız cesaretle mücadele etmeye devam edeceğiz inşallah. Türkiye’yi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde projeleri bir bir yaşama geçirmeye devam ettiği, istikrarlı kalkınma hamleleriyle milletimizin refahının giderek artmaya devam ettiği sürece taşıyoruz. Pandemi sürecinin yanı sıra savaşların etkisiyle ortaya çıkan ekonomik tabloyu giderek düzeltmeye devam edeceğiz inşallah. Ve Türkiye’yi dış politikada güçlü, hakkaniyetli, dengeli, politikalarıyla arabulucu yapan Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşallah hep birlikte lider ülke Türkiye eksenini oluşturmaya devam edeceğiz. Bartın bundan nasibini bugüne kadar aldığı ve bundan sonra da almaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Rektör Süleyman Kızıltoprak: "Kütahya, Kırsal Turizm Varlığında Çok Zengin Bir İlimiz" Rektör Süleyman Kızıltoprak: "Kütahya, Kırsal Turizm Varlığında Çok Zengin Bir İlimiz"

Yapılan konuşmaların sonrasında noter huzurunda çekilen kura ile hak sahipleri tespit edildi. Törenin sonrasında Bakan Tunç, Vali Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ile beraberindeki mülki amirler ve müdürler, Şarköy’de yapımı tamamlanan 100 Tarım Köy konutunun açılışını gerçekleştirdi. Dualarla yapılan açılışın sonrasında örnek konutlar gezildi.