Şehit ailelerinin "Vatan sağ olsun" dediğini aktaran Zengin, "Yapılan konuşmalarda tehditler var. Şöyle olacakmış, 'Tekirdağ'da, Trabzon'da yaşayan insanlar bu memlekette rahat olamayacakmış.' Ben biliyorum, insanlar ya sabır çekiyorlar. Bu ülkede ister Tekirdağ'da ister Trabzon'da, Türkiye'nin neresinde yaşarsa yaşasın Hakkari, Sinop, Tokat, hiç fark etmez, bu insanlar canı pahasına bu ülkenin tek karış toprağını vermeyecektir." dedi.

PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki terör saldırılarının ardından Meclis'in ortak bir bildiri yayımlaması görüşünün ortaya konulduğunu anlatan Zengin, şöyle devam etti:

Çankırı Belediye Başkanı Esen: 1 Nisan'dan sonra kimsenin bu şehrin huzurunu bozmasına müsaade etmeyeceğiz Çankırı Belediye Başkanı Esen: 1 Nisan'dan sonra kimsenin bu şehrin huzurunu bozmasına müsaade etmeyeceğiz

"Millet burayı görüyor, o camilerde yapılanlar, hiç kendinizi kandırmayın, onlar çok sahici itirazlardı, şehit babalarının ifadeleri çok sahiciydi, vatandaşın size olan tepkisi çok sahiciydi. Çünkü o insanların kalbinde yanan ateşi görmediniz yani o ateş yanarken 'Ben buradayım, merak etmeyin, biz terör karşısında burada birlik, beraberlik içindeyiz' demediniz. Siz, o gün milletin yanında olmadınız ve şu anda da görüyorum, süslü kelimelerle bu açığı kapatmaya çalışıyorsunuz."

Kaynak: AA