AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu sosyal medya hesabından Birgün Gazetesi’ndeki habere tepki gösterdi.

AK Partili Soylu'nun açıklaması şu şekilde;

Birgün Gazetesi’ndeki habere dair…Bugüne kadar bu konularda hakkımda çıkan binlerce habere rağmen, devletimizin bize yüklediği sorumluluk gereği mümkün olduğunca her iftiraya cevap vermemeyi, hakkımızı hukuk çerçevesinde sürdürmeyi tercih ettim. Ancak masum insanların ve vatandaşlarımızın aklında devletimiz ve bizim üzerimize atılan bu iftiralarla alakalı “Acaba  mı?” sorusunun oluştuğu, tamamı haksız, insafsız, organize tahribatın da farkında olarak fotoğrafın tamamını görmek üzere sabırlı bir izleme dönemi gerçekleştirdik.

Atılan iftiraların tamamı sistematik olarak “şizofrenik fetö” aklıyla yapılmaktadır.
PKK- FETÖ organize suç ve narkotik işbirliğinin devletimizin üzerine yüklenmeye çalışılması, kahramanca mücadele edip tarihin en büyük başarılarına imza atan güvenlik güçlerimizin ve devletin tüm birimlerinin suçlanması  batı istihbaratı destekli bir kirletme kampanyasının ürünüdür.

Komençore çetesinden Urfi ÇETİNKAYA’ya, Baygaralar’dan…. 
Birgün Gazetesi’nde!! bugün bahsedilen Hollandalı baron “Leijdekkers Operasyonu”na kadar bizatihi şahsımın ve birlikte çalıştığımız her türlü riski alan güvenlik teşkilatımızın ve bize bu güveni veren Cumhurbaşkanımızın imzası vardır.

Örneğin   “Leijdekkers Operasyonu”; Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanı’na Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ziyaret kapsamında toplantıda bizatihi şahsıma iletilen  dosya ve kritik bir bilgi ile başlatıldı.( Bu tafsilatlı dosyadan bir süre öncede kişi ile ilgili yine bakanlar konuşmasında tarafımıza isim olarak verilmiş ve kapsamlı dosya iletileceği söylenmiş ve talimatımla bunun üzerine güvenlik birimlerince tahkikata başlanmıştı.)

MHP'li Özdemir'den Abdülkadir Selvi'ye sert tepki! MHP'li Özdemir'den Abdülkadir Selvi'ye sert tepki!

Bahsedilenlerin uyuşturucu ve uluslararası suç meselesinden başka burada açıklayamayacağım ve bir ülkenin devlet güvenliğini ilgilendiren çok önemli bir tehditleri daha vardı.

O tarih itibari ile bakanlığımızın teknik dinleme, istihbari, narkotik operasyonel tüm birimleri ile çalışma hemen başlatıldı.

İstihbarat Başkanlığımız, Narkotik Başkanlığımız ve İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz ile aylarca takip edildi ve çember daraltıldı. Ve bu konu Hollandalı muhataplarımızla de sürekli iletişim halinde götürüldü. Anılan tarihte de adliye ile hazırlanan içeriklerin  bir kısmı ve yazıda bulunan dosyalarla birlikte operasyon yapıldı.
Bu ülkede yaşayıp devletin tamamını ortak bir suçu işleyen, göz yuman, yardım yataklık yapan bir anlayışta görmek hastalıklı bir halin veya bu organize işleri dünyada gerçekleştiren batı istihbaratının bilerek yada bilmeyerek yapılan elemanlığı ile açıklanabilir…

Bu devleti ve devleti için fedakarca çalışan insanları kirletmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Çünkü Allah doğrunun yanındadır…Ayrıca bu yazı ile ilgilide suç duyurusunda bulunacağım ve mahkemeden bu operasyon ile alakalı bilgilerin ilgili birimlerden de talep edilmesini isteyeceğim.