ASELSAN tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan yapılan açıklamaya göre sözleşmenin başlaması için planlanan tarih 3 Temmuz 2024 olarak belirlenmiştir. Bu yeni iş ilişkisi, ASELSAN’ın da cirosunu olumlu yönde etkileyecek ve şirketin savunma sanayi alanındaki liderliğini pekiştirmesine katkı sağlayacaktır.

A S E L S A N R E D E T Elektronik Harp Radar E D E T

ASELSAN-REDET-Elektronik-Harp-Radar-ED

ASELSAN ve SSB, hava savunma sistemi için de sözleşme imzalamıştı!

Bu yılın Şubat ayında Aselsan ile bir araya gelen Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB), Yakın Hava Savunma Sistemleri tedarikine yönelik 82.000.000 euro tutarında bir sözleşme imzalandı. Bu sözleşme kapsamında yapılacak teslimatların 2024-2027 yılları arasında gerçekleştirilmesi planlandı. Söz konusu sözleşmeye konu olan yakın hava savunma sistemlerinin düşman hava tehditlerine karşı kısa menzilde etkili koruma sağlamak amacıyla tasarlanmış olmaları bakanlığın bu konuda ilgili envanterini genişleterek operasyonel yeterliliğini daha da arttırmayı hedeflediğini gösteriyor.

Yazılım sisteminde küresel sıkıntı: Microsoft'taki Crowdstrike problemi tüm sektörleri etkiliyor Yazılım sisteminde küresel sıkıntı: Microsoft'taki Crowdstrike problemi tüm sektörleri etkiliyor

2024 yılının Ocak ayında ise yeni bir sözleşmeyi gündemine alan SSB’nin, bu sefer sözleşme konusunu oluşturan unsur Deniz Hava Savunma sistemleriydi. ASELSAN tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada ASELSAN ve SSB arasında, Deniz Hava Savunma Sistemleri kapsamında toplam değeri 15 milyon 623 bin 304 bin euro ve 182 milyon 314 bin 702 lira tutarında yeni sözleşme imzalandığı belirtilmişti. Söz konusu sözleşme kapsamındaki teslimatların ise 2024-2027 yıllarında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Aselsan Milkar 3A3 Elektronik Taarruz Sistemi Optimized E1609538501408 1140X815

Milkar 3A3 Elektronik Harp Sistemi

Kaynak: defenceturk.net