Bu zamana kadar birçok kritik yapıyı, askeri alanları, stratejik açıdan önemli olan bölgeleri Mini/Mikro İHA tehditlerine karşı başarıyla koruyan KANGAL, ilk defa deniz platformlarına entegre edildi. Konuyla ilgili gelişmeyi ASELSAN resmi X hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu:

“Deniz platformları da artık Mini/Mikro İHA tehditlerine karşı ASELSAN’ın elektronik harp şemsiyesi altında. Bu zamana kadar çok sayıda kritik yapıyı, askeri alanları, stratejik açıdan önemli kentsel ve kırsal alanları Mini/Mikro İHA tehditlerine karşı başarıyla koruyan KANGAL, ilk defa deniz platformlarına entegre edildi.”

20240325 225622

KANGAL KARIŞTIRMA/ KÖRELTME Sistemi

ASELSAN, 2018 yılında Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile imzalanan sözleşme kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğünün ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı olan Kangal Drone-Mini/Mikro İHA& RFEYP Karıştırma/ Köreltme(Jammer) Sisteminin, Aralık 2019’da tamamlanan fabrika ve arazi kabul testlerinin ardından ilk teslimatını gerçekleştirmişti.

Seri üretime başlanan ve ilk teslimat partisinde yer alan birçok sistem, kullanıcılara verilen eğitim sonrasında üst düzey yetkililerin konvoylarında yer alıp, RF kontrollü el yapım patlayıcılara karşı koruma ve daha güvenli bir yolculuk yapılmasında etkin rol oynuyor.

KANGAL Karıştırma/ Köreltme Sistemi konvoyların, VIP araçların RF kontrollü el yapımı patlayıcılara karşı ve askeri tesislerin/ üslerin, devlet kurum binalarının, üst düzey yetkili konutların, tören alanlarının ve kontrol noktalarının Drone/Mini İHA’lara karşı korunmasını sağlıyor.

Kangal Vıp 768X292

Gök bilimciler yıldız kaynaklı "en büyük" kara deliğe ulaştı Gök bilimciler yıldız kaynaklı "en büyük" kara deliğe ulaştı

Tam kapsama özelliği sayesinde tüm tüm Radyo Frekans (RF) bandında telsizlerin, uzaktan kumandaların, cep telefonlarının RF EYP tetik frekanslarına ve Drone/Mini İHA’ların uzaktan komuta, GNSS, Veri/Görüntü/Video Aktarım frekanslarına aktif karıştırma uyguluyor.

Drone-Mini/Mikro İHA & RFEYP Karıştırma/Köreltme RF kontrollü El Yapımı Patlayıcılara karşı koruma sağlamak için ASELSAN tarafından geliştirilen KANGAL Karıştırma/ Köreltme Sisteminin sözleşme kapsamındaki tüm teslimatlarının kısa sürede tamamlanması ve Türkiye’nin dört bir yanındaki konvoy ve tesislerde kapsamlı bir koruma sağlaması hedeflenmiştir.

Kaynak: defenceturk.net