Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen hafta spot  ETF başvurusu yapan yedi şirketin temsilcileri ile bir araya geldi. Reuters'ta yer alan habere göre kurum, en az iki başvuru için önümüzdeki hafta sonuna kadar son değişikliklerin sunulmasını istedi.

Ticaret Bakanı Bolat, Suudi Arabistan'da gerçekleştirilen LEAP Fuarı'na katıldı Ticaret Bakanı Bolat, Suudi Arabistan'da gerçekleştirilen LEAP Fuarı'na katıldı

Toplantıda BlackRock, Grayscale, ARK Investments ve 21 Shares şirketlerinin temsilcileri de yer aldı. SEC yetkilileriyle toplantılara katılan iki yönetici, kurumun 2024 yılının ilk günlerinde ETF başvurularına onay verebileceğini dile getirdi.

SEC, ARK ve 21 Shares spot Bitcoin ETF teklifi için kararını 10 Ocak'a kadar vermesi gerekiyor. Kripto piyasası, SEC'in başvurulara yeşil ışık yakmasını bekliyor. 29 Aralık tarihini ilk olarak Fox Business bildirmişti.

SEC, yatırımcı güvenliği ve manipülasyon endişeleri nedeniyle ETF başvurularına mesafeli yaklaşıyor. Kurum, birçok ETF başvurusunu reddetmişti.

Diğer taraftan kripto piyasası, yeni haftaya yükselişle başladı. Bitcoin, saat 10.45 itibarıyla yüzde 0,65 yükselişle 43 bin 268 dolardan alıcı buluyor. Ethereum ise 2.282 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak: AA