Anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik konularında ulusal ve uluslararası oyuncuları bir araya getiren SEDEC’te CANiK’inde içinde bulunduğu Samsun Yurt Savunma (SYS) şirketler grubu birçok yeni sözleşmeye imza attı. SYS Grubu’nun amiral gemisi CANiK, sponsor olduğu etkinlikte sergilediği ürünlerle dikkatleri üzerinde topladı.

Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının destekleri ile 21-23 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenen SEDEC 2024’e katılan CANiK ve grup şirketleri AEI Systems ve UNIROBOTICS önemli görüşmeler gerçekleştirerek birçok ön anlaşma ve yeni sözleşmelere imza attı.

Whats App Image 2024 05 23 At 20.35.29 1140X815

Yurt içinden ve yurt dışından birçok delegasyon ve karar vericilerin katıldığı SEDEC’te, SYS grup şirketleri CANiK, AEI Systems ve UNIROBOTICS seçkin envanterini sergiledi. Birçok B2B ve B2G görüşmeye imza atan SYS şirketleri, yeni sözleşmelere de imza atarak fuarı başarıyla tamamladı.

Uzman kadrosu ile SEDEC 2024’te yerini alan CANiK, ağır makinalı tüfek ailesi CANiK M2 QCB, CANiK M2F ve CANiK M3 ile beğenileri üzerinde toplarken dünyanın en düşük geri tepmeli orta kalibre topu olan VENOM LR da yoğun ilgi gördü. UNIROBOTICS tarafından geliştirilen yerli ve milli uzaktan komutalı silah sistemleri (UKSS) ailesi TRAKON ve TRAKON LITE da başta yabancı delegasyonlar olmak üzere katılımcıların gözdesi oldu.

Whats App Image 2024 05 23 At 20.35.29 1 1140X815

Yerli turbojet füze motorları yurt dışı yolcusu Yerli turbojet füze motorları yurt dışı yolcusu

SEDEC 2024’in ulusal ve uluslararası katılımcılarıyla önemli bir buluşma olduğuna dikkat çeken CANiK Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz yılı rekor ihracat ile tamamlayan Türk savunma sanayimiz bu yılda yeni rekorlara imza atmaya hazırlanıyor. CANiK ve SYS grup şirketlerimiz ile bu ihracat yolculuğunda her zamanki gibi en üst seviyelerde yerimizi alarak ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz. İhracat başarılarımıza yenilerini eklemek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Başkentimizde ürünlerimizi dünyaya sunduğumuz bir platform olan SEDEC fuarında bu sene imzaladığımız anlaşmaların şirketimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” 

Kaynak: defenceturk.net

Editör: Haber Merkezi