İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Yoğun yağışlar perşembe günü Karadeniz'den çıkacak” İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Yoğun yağışlar perşembe günü Karadeniz'den çıkacak”

Başta CHP olmak üzere 6 masanın hedefindeki SİHA, son 5 yıl içerisinde terör örgütü PKK'nın "Beyin takımında" yer alan ve aynı zamanda örgütün üst yapısı olan KCK'nın 41 kişilik yürütme kurulundaki teröristlere nokta operasyonları gerçekleştirdi.

Uydu üzerinden aldığı görüntüyü anlık olarak harekat merkezine aktarma kabiliyetine sahip SİHA'lar bu "beyin takımına" büyük darbe vurdu.

Örgütün en önemli kayıplarından biri de terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile birlikte PKK'yı kuran Ali Haydar Kaytan'ın Kandil'de etkisiz hale getirilmesi oldu.

Operasyonlarda, etkisiz hale getirilenler arasında PKK/KCK'nın 41 kişilik lider kadrosunda bulunan Rıza Altun ile Suriye Genel Sorumlusu Sofi Nurettin de yer alıyor.

Öte yandan beyin takımından önemli isimlerin etkisiz hale getirildiği nokta operasyonların yanı sıra sınır ötesinde TSK tarafından başlatılan hava destekli 'Pençe Harekatlarında SİHA ve İHA'ların önemli rol oynadığı operasyonlarla sınır ötesinden Türkiye'ye geçişler önlendi.

Başta Kandil'in 'Kale' olarak gördüğü Zap Vadisi olmak üzere Hakurk, Metina, Avaşin-Basyan, bölgelerinde yeni üs alanları kurularak alan hakimiyeti sağlandı.

İşte bir yanda teröre ve teröriste darbe üstüne darbe vuranlar, diğer yanda SİHA'ları hedef alan 7'li masa...