Dağ, Cumhur İttifakı Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ile bir otelde Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, özel sporcular ve antrenörleriyle görüştü, sporcuları tebrik etti.

Burada konuşan Dağ, çözülemeyen meselelerde bugüne kadar her zaman engellilerin yanında olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini söyledi.

Engellilere özel hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Dağ, şunları kaydetti:

MHP'li Yıldız'dan muhalefete 'teleferik' tepkisi: Şüpheli yandaş olunca muhalefet suç işliyor MHP'li Yıldız'dan muhalefete 'teleferik' tepkisi: Şüpheli yandaş olunca muhalefet suç işliyor

"Başkanımızın istediği tesisi yapacağız. Aynı zamanda Mola Evleri düşüncemiz var. Burada engelli anne baba, ister bir işi olduğunda evladını bize bırakacak ya da bir hafta biz onu tatile göndereceğiz. Bir hafta evladına biz bakacağız. İnşallah gündemimize alacağımız başka bir konu da anne baba vefat ettikten sonra engellinin bakımı, onunla ilgilenilmesi. Bu konuda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir çalışma içerisinde ama biz de belediye olarak inşallah böyle bir tesis kazandırmak istiyoruz. Aslında her belediyenin de kendi içinde mutlaka bununla ilgili bir çalışma yapması gerekiyor. Özellikle bizim yarımada bölgemiz böyle bir tesis için çok müsait, uygun. Orada anne, baba 'ben vefat edersem evladıma ne olur' endişesini yaşamasın istiyoruz."

Kaynak: AA