Almanya Teknik Direktörü Nagelsmann'dan oyuncusu Toni Kroos'a övgü Almanya Teknik Direktörü Nagelsmann'dan oyuncusu Toni Kroos'a övgü

2024 Fenerbahçe başkanlık seçimi tarihi, tüm Fenerbahçeli sporseverlerin gündeminde yer alıyor. 2024 Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda, genel kurula katılma hakkı olan üye tam sayısı 46 bin 410 olarak belirlendi. Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile mevcut başkan Ali Koç yeniden başkanlık seçiminde karşı karşıya gelecek. Peki, 2024 Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman, saat kaçta?

FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, yeterli çoğunluk sağlanamadığından 8-9 Haziran 2024 tarihine ertelendi.
 

Sarı-lacivertli kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Kulübümüzün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 30 Mayıs 2024 tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamadığından, ikinci toplantı tarihi olan 8-9 Haziran 2024 tarihine ertelenmiştir. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, yeter sayısı aranmadan Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde saat 10.00’da başlayacaktır" denildi.

46 BİN 410 ÜYE GENEL KURULA KATILACAK

Genel kurula katılma hakkı olan üye tam sayısı 46 bin 410 olarak belirlendi.

Fenerbahçe tüzüğünün 28. maddesinin ikinci ve üçüncü fıkraları uyarınca Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri ile Diğer Kurullar için adaylık başvuruları 23 Mayıs 2024'te saat 18.00’e dek yapılabilecek. 

FENERBAHÇE BAŞKAN ADAYLARI KİMLER?

Fenerbahçe'de geçmiş dönemde 20 yıl görev yapan ve başkanlığına yeniden aday olma kararı alan Aziz Yıldırım, adaylığını resmen duyurdu.

Fenerbahçe'de başkanlığa yeniden aday olan bir diğer isim ise mevcut başkan olan Ali Koç oldu.

23 Mayıs tarihine kadar adaylık başvurusunda bulunacak olan adaylara, yeni bir isim eklenmediği taktirde, 2 isim başkanlık seçiminde yeniden karşı karşıya

Editör: Haber Merkezi