Fransa, Azerbaycan yönetimini ikili ilişkilere zarar vermekle suçlayarak Fransa'nın Azerbaycan Büyükelçisi Ann Buayo'nu istişarede bulunmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e geri çağırdığını duyurdu.

Kırgızistan'da Bişkek Uluslararası Finans Forumu düzenlendi Kırgızistan'da Bişkek Uluslararası Finans Forumu düzenlendi

AZERBAYCAN'DAN KRİTİK AÇIKLAMA!

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ayhan Hacızade, Fransa'nın Azerbaycan'daki Büyükelçisi Ann Buayo'nu geri çağrılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ermenistan'ı kapsamlı bir şekilde silahlandıran ve bölgede militarizmi teşvik eden Fransa'nın eylemlerinin barışa hizmet etmediği gün gibi ortadadır. Azerbaycan'ın 2020'de verdiği 2. Karabağ Savaşı'ndan sonra, Fransa'nın ülkemize karşı yaptığı karalama kampanyaları ortadadır. Fransız yetkililer, Azerbaycan'ı tek taraflı hareket etmekle suçlarken, Azerbaycan ise Ermenistan'ın yıkıcı faaliyetlerine karşı bir yanıt olarak adımlar atmıştır. Her ne kadar ülkemize yönelik karalama kampanyaları olsa da, Azerbaycan diyalog kapılarını her zaman açık tutmuştur" dedi.

FRANSA KÜSTAHLIĞA DEVAM EDİYOR

Paris'e dönen Büyükelçi Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından kabul edildi. Macron, görüşmede Azerbaycan'ın eylemlerinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek Azerbaycan'ın niyetlerinin açıklığa kavuşturulmasını talep etti.