Sonbaharın gelmesiyle birlikte Gaziantep'in parkları ve bahçeleri, sarı, kırmızı ve turuncunun muhteşem dansına sahne oluyor. Gaziantep Kalesi'nin eteğinde yer alan Kale Parkı, bu mevsimde bir piknik cenneti haline geliyor. Aileler ve arkadaş grupları, renkli örtüleriyle bu doğal güzelliklerin tadını çıkarıyor.

Ayrıca, Gaziantep'in ünlü tarihi çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, sonbaharın gelişiyle birlikte daha da canlanıyor. Daracık sokaklarında gezinirken tarih kokan yapıları ve renkli dükkânlarıyla misafirlerini büyülüyor. El sanatlarıyla ünlü bu çarşıda, geleneksel el yapımı ürünleri inceleyip satın almak da mümkün.

Sonbahar aylarında Gaziantep mutfağı da bir başka güzel oluyor. Antepfıstığı, baklava ve kebap gibi lezzetler, serin hava eşliğinde daha da bir keyifli hale geliyor. Restoranlar ve sokak lezzet durakları, misafirlerine sonbaharın taptaze malzemelerinden hazırlanan özel menüler sunuyor.

MİT Başkanı İbrahim Kalın, ABD’ye gitti MİT Başkanı İbrahim Kalın, ABD’ye gitti

Gaziantep, tarihi ve doğal güzellikleriyle birlikte sonbaharda da ziyaretçilerini ağırlamaya hazır. Renkli yaprakların arasında kaybolmak ve bu eşsiz şehrin lezzet dolu atmosferini keşfetmek için şimdi tam zamanı!

Editör: Haber Merkezi