Doğu Türkistan Haberleri

Doğu Türkistan haberleri ve güncel Doğu Türkistan gelişmeleri, Doğu Türkistan ile ilgili tüm video, Doğu Türkistan fotoğrafları ve Doğu Türkistan haberleri Bengü Türk - Milletin Televizyonu sitemizde


Türk Dünyası

Çin'in Doğu Türkistan'da işlediği kanlı 5 Temmuz Ürümçi Katliamı, Çin'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto edilecek.

Türk Dünyası

Çin Doğu Türkistan'daki Taklamakan Çölü'nde ABD'nin F35 ve F22 savaş uçaklarına karşı askerî simülasyon tatbikatı gerçekleştiriyor.

Türk Dünyası

Doğu Türkistan'a resmi ziyaret için giden Kanada'nın Pekin Büyükelçisi Jennifer May, bölgede Çin'in atadığı Sekreter Erkin Tuniyaz'a açık bir şekilde...

Türk Dünyası

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi Çin'in Doğu Türkistan'daki kültürel, dinî ve Müslüman nüfusa yönelik baskısını kınadı.

Türk Dünyası

Türk-İslam dünyası Kurban Bayramını kutlarken, Çin işgalindeki Doğu Türkistan’da milyonlarca Müslüman Türk, soykırımın gölgesinde bir bayramı daha yaşadı.

Türk Dünyası

Çin'in özel davetiyle işgal altındaki Doğu Türkistan'a giden Endonezya heyeti, Çin'in soykırım politikalarına yönelik övgü dolu ifadeler kullandı.

Türk Dünyası

15. Tugay Kolu Kerkük Kalkanı bünyesindeki Türkmen askerler çektikleri video ile Çin işgalindeki Doğu Türkistan'a destek mesajı yayımladı.

Türk Dünyası

Çin'in en gelişmiş savaş uçaklarından olan J-20 ve J-10 uçaklarını işgal ettiği Doğu Türkistan'ın Hindistan sınırına gizlice taşıdığı öğrenildi.

Türk Dünyası

Doğu Türkistanlıların, Çin yönetiminin kültürel soykırım politikasına karşı kültür, medeniyet ve milli değerlerini koruma direnişinin sembolü Doppa Bayramı her yıl...

Türk Dünyası

Doğu Türkistan'da hapse atılan Uygur gazetecilerin sayısı, Çin tarafından Doğu Türkistan'da tutuklanan toplam gazeteci sayısının yüzde 44'ünü oluşturuyor.

Türk Dünyası

Kırgızistan'da 23 Ocak 2024 tarihi yerel saat ile 00.09'da (TSİ 21.09) şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan...

Türk Dünyası

Konya'da uzun zamandır dini eğitim veren Doğu Türkistanlı hadis alimi Barat Yakupbay, ağır hastalığından dolayı hayata gözlerini yumdu. Alimin cenaze...