Türk Dünyası Haberleri

Türk Dünyası haberleri ve güncel Türk Dünyası gelişmeleri, Türk Dünyası ile ilgili tüm video, Türk Dünyası fotoğrafları ve Türk Dünyası haberleri Bengü Türk - Milletin Televizyonu sitemizde


Ekonomi

Türkiye'nin, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) üyesi ülkelere ihracatı geçen yıl 2022'ye göre yüzde 14,2 artarak 6 milyar 831 milyon dolara...

Türk Dünyası

Azerbaycan'da işgalden kurtarılan bölgelere yönelik olarak hayata geçirilen Büyük Dönüş programı kapsamında bölgeye dönen bin 300 Azerbaycan Türkü istihdam edildi.

Kültür Sanat

Türk kültür ve tarihinin sembol ismi, büyük Türk mutasavvıfı Hoca Ahmet Yesevi’nin, ABD'de keşfedilen el yazması "Gönlün Aynası" eserinin bir...

Türk Dünyası

Türk devletleri arasında kış turizmine yönelik yatırımları ile öne çıkan Kazakistan, bu kategoride dünyanın ilk 5 ülkesi arasında yer aldı.

Türk Dünyası

Özbekistan'da son dönemde özellikle başkent Taşkent'te hava kirliliği seviyesi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen standartların çok üzerinde ölçülüyor.

Türk Dünyası

Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov, Azerbaycan’ın doğal gaz ihracatının 2022 yılına göre yüzde 5.3 artarak 23.8 milyar metreküpe çıktığını açıkladı.

Türk Dünyası

Özbekistan'da okul öncesi eğitim kurumlarındaki 9 milyon çocuğun ve lise öğrencilerinin yıllık sağlık muayenelerinin yapılması planlanıyor.

Türk Dünyası

KKTC’deki yolların; Google platformları olan Google Street, Google Earth ve Google Maps'te yer alması amacıyla protokol imzalandı.

Türk Dünyası

Uluslararası Aral Gölü’nü Kurtarma Fonu'nun (IFAS) dönem başkanlığını yürüten Kazakistan, 2025 yılına kadar Aral Gölü'ne 1.1 milyon hektar saksaul ağacı...

Türk Dünyası

Kazakistan'da yoğun kar yağışı sonrası ülkeyi çevreleyen dağlarda biriken karlar sel riskini büyütüyor. Devlet yaklaşan sel riski için hazırlıklara başladı.

Türk Dünyası

Kazakistan'ın Bakü Büyükelçisi Alim Bayel, 2023 yılında Kazakistan'dan Azerbaycan'a yaklaşık 60 bin kişinin geldiğini söyledi.

Türk Dünyası

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırgız Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev'in daveti üzerine Kırgızistan'ı ziyaret edecek.