İsrail'in Gazze'ye gece boyu düzenlediği saldırılarda çok sayıda Filistinli öldü İsrail'in Gazze'ye gece boyu düzenlediği saldırılarda çok sayıda Filistinli öldü

Dünyanın alanında önde gelen okullarından Londra Üniversitesi Oryantal ve Afrika Çalışmaları Okulu'nun (SOAS) öğrencileri, ana kampüste üniversitenin İsrail kurumları ve İsrail'e destek veren şirketlerle ilişkisini kesmesi talebiyle eylem başlattı.

Öğrenciler, geceyi okul bahçesinde kurdukları çadırlarda geçirdi.

Üniversite bahçesindeki çadırda kalan SOAS mezunu İbrahim Abul Essad, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'le işbirliklerini sürdüren SOAS'ın diplomasını taşıdığı için utandığını söyledi. 

Beldesindeki sorunların çözümü için var gücüyle çalışacağını vurgulayan Turan, "Bundan sonra gece gündüz demeden beldem için elimden geleni, imkanlar doğrultusunda yapacağım. Beldemizde ilk olarak eğitim işlerini ve alt yapı-araç gereç temini için çalışacağım." dedi.

İşçi gibi çalışmaya devam ediyor

Başkanlık makamına alışamadığını ve halen adeta işçi olarak görev yaptığını ifade eden Turan, "Dün akşam şiddetli bir yağmur vardı burada. Başkan olduğumu unutup hemen kalktım, kazma küreği elime aldım. Çünkü yağmur çok hızlı ve kuvvetli yağıyordu. Onun için hemen bölgeye giderek belediyenin önünde yağmur suyu ızgaraları var onları temizledim. Mezarlığın orada yağmur suyu ızgaraları vardı, onları da temizledim." diye konuştu.

Belediyede işçi sayısının kısıtlı olduğunu, o yüzden eski görevlerinden kopamayacağını dile getiren Turan, "İşçi sıkıntısı dolayısıyla ve hemen hemen her şeye ben hakim olduğum için bundan sonraki süreçte hem başkanlık hem de işçilik yapacağım." ifadelerini kullandı.