Fransız nükleer denizaltısı Tourville için kritik süreç başladı Fransız nükleer denizaltısı Tourville için kritik süreç başladı

Mavi Vatan Doktrini'nin ardından Uzay Vatan ve Turkuaz Vatan Doktrin'leri de Yunan medyasının hedefinde!

Yunan Gazeteleri Pentapostagma, Sigma Live, Simerini, Sportdog, Enopolos, Directus gibi yayın organları TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı tarafından geliştirilen ve Türkiye'nin deniz yetki alanları çerçevesinde uluslararası hukuktan doğan haklarının bir tezahürü olan Mavi Vatan Doktrini'ni hedef almaya devam ediyor. 

Photo Collage 20240613 201326078

Yunan yayın organları sistematik olarak Mavi Vatan Doktrini'ni ve müstafi Tümamiral Cihat Yaycı'yı hedef alırken 'Türksüz bir Doğu Akdeniz' hedefi kapsamında denizlerdeki hak ve menfaatlerinden bihaber bir Türk nesli yetişmesini hayal ediyor!

Amiral Yaycı'nın Mavi Vatan Doktrininden sonra Turkuaz Vatan Doktrini de Yunanistan'da rahatsızlık uyandırdı!

Photo Collage 20240613 203254887

Bir takım ada devleti olmamasına karşın bir takım ada devleti olduğunu iddia ederek Türkiye'yi Sevilla Haritası içerisinde sıkıştırmaya çalışan Yunanistan sadece deniz yetki alanları çerçevesindeki gasp hayallerinde değil aynı zamanda Amiral Yaycı tarafından geliştirilen ve Türk varlığının/kültürünün/dilinin/izinin bulunduğu her coğrafyayı kapsayan Turkuaz Vatan Doktrini'ni de hedef alıyor.

Seville

Mavi Vatan Doktrini uluslararası hukuktan doğan millî hak ve menfaatlerimizin bir yansıması; misakı millimiz Mavi Vatandır!

Yüksek Teknoloji Araştırma Merkezi (YUTAM) Başkanı Ömer Memoğlu Mavi Vatan Doktrini'nin uluslararası hukuktan doğan millî hak ve menfaatlerimizin bir yansıması olduğunu belirtti. Memoğlu, "Mavi Vatan Doktrini 462 bin km² deniz yetki alanımız çerçevesinde Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan ve birçok ilkeye bağlı olan (orantılılık, kapatmama, coğrafyanın üstünlüğü vb.) Türkiye'nin denizlerdeki misakı millisi olmakla birlikte karasal sınırlarını da denizlerine taşıyan ve aynı zamanda kara gibi kabul edilmesi gereken bir doktrindir. Yani vatan toprağı ile vatan suyu arasında hiçbir fark yoktur. Mavi Vatan Doktrini ile birlikte Türkiye'nin karasal misakı millî sınırları denizlerin paylaşım mücadelesi kapsamında uluslararası hukuka uygun olarak denizlerine taşınmış ve Türkiye'nin güncel misakı millisini yansıtan harita artık Mavi Vatan Haritası'dır. Vatan suyu demek, vatan toprağı demektir!" ifadelerini kullandı.

Homeland Map

YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu da Yunan medyasının hedefinde!

Yüksek Teknoloji Araştırma Merkezi (YUTAM) Başkanı Ömer Memoğlu'nun da katkılarıyla TÜRK DEGS ekibi tarafından geliştirilen Uzay Vatan Doktrini de Yunan medyası tarafından hedef alındı. Memoğlu'nun 'derin uzayla derin deniz arasında hiçbir fark yoktur' ifadesine de yer verilen yayında Türkiye'nin Uzay Komutanlığı'ndan da bahsedildi.

I M G 20240613 200045

Kaynak: benguturk.com & YUTAM