Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri ile Ege'nin kuzey, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğu, İç Anadolu'nun doğu kesimleri ile Eskişehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Doğu Karadeniz kıyı illeri ile Hakkari, Şırnak ve Siirt ile Van'ın güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

Yoğun kar yağışı beklenen Bolu, Hakkari ve Şırnak için "turuncu", Artvin, Bingöl, Bitlis, Giresun, Kastamonu, Mardin, Muş, Rize, Sakarya, Siirt, Trabzon, Van, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce için "sarı" uyarıda bulunuldu.

''Seçimden sonra IMF ile görüşmek için ABD'den destek istendi'' iddiasına yalanlama ''Seçimden sonra IMF ile görüşmek için ABD'den destek istendi'' iddiasına yalanlama

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının pazar gününden itibaren azalacağı ülke genelinde mevsim normalleri altına düşeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: TRT Haber