MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) Üyesi Yavuz Aksu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kutalmış Türkeş'e sert bir tepki gösterdi.

MHP'li Ahmet Selim Yurdakul 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı MHP'li Ahmet Selim Yurdakul 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı

Aksu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Soyadının maneviyatından habersiz, ahlakından ve adamlığından bir gram feyz almamış Ahmet Kutalmış! (@kutalmisturkes ) Ülkücü Hareketin yiğit bozkurtları nesiller boyu Başbuğumuzu görmese dahi onun hedeflerini ve ülkülerini rehber bilmiş, dokuz ışığın yolunda halen gece uyumadan gündüz durmadan çalışmayı vazife bilmiştir. Fikri pusulamız olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin aziz hatırasına ihanet eden sen ve senin gibilerdir. Kapı kapı dolaşıp payandalık yaparak dünya hayatına günlük eğlenceler sığdırmak için fani hevesler peşinde koşmak senin meşrebine uygundur. Kurtla çoban köpeğinin hikayesindeki bize benzeyip bizden olmayanların, şehitleri olan, Başbuğu tabutluklara dar gelen Ülkücü Harekete nizam vermeye çalışmaları en hafif tabirle hadsizliktir. Başbuğ Türkeşin gerçek evlatları onun sözünü dinlemiştir. Ne demişti Başbuğumuz? Ülkücülük MHP’de olur. Bizler görmese de seven, onun ülküsünü ülkü bilen, nesiller boyu aktarmaya ve bayrağı lekelemeden, yere düşürmeden taşımaya ant içmiş milyonlarca evladı olarak hala MHP’deyiz. Koyuna rakı içirmişler kurdun evini sormuş misali ne dediğini bilmeyen Ahmet Kutalmış kokuşmuş ağzını kapatmalı, gönüllerde asla ölmeyecek Başbuğumuzun kemiklerini sızlatmaktan vazgeçmelidir." dedi.