MHP'li Başkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

2018 -2019 sezonunda Alanyaspor'umuz için de ter döken Merih Demiral evladımızın dün akşam oynanan Avusturya maçında gol sevincini Türklüğün sembolü “BOZKURT” işareti yaparak yaşaması bir takım çevreleri ziyadesiyle rahatsız etmiştir. Bunlardan birisi de CHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Haydar Uyarı olmuş.

Sn. Haydar Uyar'ın hezeyan dolu sözlerini hayretle okudum. Uyar’a hatırlatmak isterim ki; Cumhuriyet'imizin ve meclis üyesi olduğu partinin de kurucusu olan Gazi Paşa Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kişisel eşyalarından tutun da bastırdığı parada ve devlet kuruluşlarında dahi kullandığı bozkurt amblemleri milli hazinemizin en güzide cevherleri arasındadır. Ayrıca ilk Adalet Bakanımız Mahmut Esat Bozkurt’un soyadı olan “Bozkurt’u” bizzat kendisinin verdiği de kaynaklar da mevcuttur.

MHP'li Osmanağaoğlu: Rahatsızlığınız  "saygı" gösterilmesi değil teröristlerin korkulu rüyası Özel Harekatın kendisi MHP'li Osmanağaoğlu: Rahatsızlığınız "saygı" gösterilmesi değil teröristlerin korkulu rüyası Özel Harekatın kendisi

Kendisine tavsiyem Türk milletinin müşterek değerlerine mensubiyet şuuruyla sahip çıkması, bu mensubiyet şuurunu kendisinde mevcut değilse de Türk milletinin değerlerine saygı duymasıdır.

Editör: Haber Merkezi