Müşteri alma tartışmasında meslektaşını öldüren taksiciye müebbet, babasına 12 yıl hapis Müşteri alma tartışmasında meslektaşını öldüren taksiciye müebbet, babasına 12 yıl hapis

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Uluslararası Adalet Divanının İsrail kararına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Özdemir paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Gazze’de soykırım yapan İsrail’e karşı Uluslararası Adalet Divanı’nın aldığı karar müspet bir gelişmedir. İnsanlık nazarında nesiller boyu silinemeyecek suçlar işleyen İsrail’in mahkum olması, son derece önemlidir. Çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 25 bine yakın insan, terör devleti İsrail’in kanlı saldırılarıyla katledilmiştir. Masum ve mazlumların hesabının sorulması konusunda tüm ülkeler hukuki, ahlaki ve vicdani sorumluluğunu yerine getirmeli, İsrail’in zulmüne bir an evvel son verilmelidir. Tüm insani değerlerin muhafazası ve küresel barışın tesisi için İsrail ve başında bulunan yönetim mutlaka cezalandırılmalıdır."

Editör: Haber Merkezi