MHPli Karakaya: İyi parti genel başkanı Meral Akşener, bugünlerde rotasını şaşırmış görünüyor. Ne yapacağını bilmeyecek bir halde. Bir gün çıkıyor 81 ilde İyi parti olarak kendi belediye başkan  adayımızı çıkaracağız diyor. Ertesi gün CHP Genel Başkanı ile ittifak ya da iş birliği  konusundaki randevuya katılarak görüşme yapabiliyor. Gemide yangın var, gemide isyanlar var, gemide sıkıntı var, ayrılanlar var, mevcutlarda da huzursuzluk var. Geminin içinde bu yangın devam ederken, dümenin başındaki genel başkan rotada sapmalara neden olabiliyor.

Türkiye ve dünyada siyasetin ana belirleyicileri liderlerdir. Türkiye için çok fazla söylenir lâkin dünyada da farklı değildir. Kamuoyu da liderleri takip eder. Bu noktada İyi Parti lideri rotayı şaşırdı. Görünen o ki; CHP, HEDEP, İyi parti aleni olarak ya iş birliği yapacaklar ya da bu sefer, İyi parti masanın altına girecek. Görünmeyen parti olacak. 81 ilde sırf göstermelik aday ismini levhaya yazacak, seçmen kitlesini bu tarafa yönlendirerek masanın altında yer alacak" değerlendirmesinde bulundu.

MHPli Karakaya: "CHP'nin yönetenlerin Cumhuriyet'i kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi CHP'yi yönetenlerin; bir öncekilerin de diğer bölücülere sahip çıktığı gibi görevden alınan "Türk Tabipler Birliği" geçmiş yönetimine sahip çıktıklarını görmekteyiz.

Bir taraftan kendinize Atatürk'ün kurduğu partiyiz diyeceksiniz ve o partinin genel başkanı olacaksınız, diğer taraftan da Atatürk'ün kurduğu, en büyük eserim ve emanetim dediği Cumhuriyet'i bölmek, parçalamak isteyenlere, yok etmek için aleni girişimde bulunanlara sahip çıkmaya devam edeceksiniz. 

"Bu ne perhiz, ne lahana turşusu" 

Bu noktada kamuoyu her şeyi görüyor ve izliyor. 

'CHP' yeni yapılan kongre ile genel başkanını değiştirdi. CHP'de yeni genel başkanla birlikte, değişime uğrayan (yönetim açısından) hiçbir şey olmadı. Yönetimde devamlılık esastır diyerek, kaldıkları yerden devam ettiler.

Emine Erdoğan, Ankara'nın tarihi yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ziyaret etti Emine Erdoğan, Ankara'nın tarihi yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ziyaret etti

Özgür Özel ben Kılıçdaroğlu'ndan da ileri gideceğim, aynı rotada, aynı istikamette çok daha hızlı yol katedeceğim dedi. Yönetim açısından söylüyorum; Allah sonlarını hayır etsin" Dedi.

Ekonomideki büyümeye vurgu yapan Karakaya şöyle devam etti : "Ekonomik büyüme ile ilgili dün açıklanan açıklanan rakamlara baktığımızda; Türkiye ekonomisi 2023 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,9 ile beklentilerin üzerinde büyüme kaydetti. 

Türkiye'nin yüzde 5,93'lük büyüme  oranı diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Avrupa Birliği (AB), OECD ve G20 ülkeleri arasında birinci sırada yer aldığı görüldü. Bu önemli bir büyüme rakamı. Büyümenin devam edeceğine yönelik  işaretlerde gelmeye başladı. Aslolan ekonomiyi büyütmek ve içinde bulunulan sıkıntılardan kurtulmak. Türkiye orta vadeli programı  itibariyle, uygulanan mali disiplin ve diğer destekleyici politikalar noktasında bakıldığında ekonomisi önemli bir yola girmeye başladı."

Editör: Haber Merkezi