Osmaniye ziyaretinin ardından deprem mağduru vatandaşlarla iftar yapmak amacıyla düzenlenen “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” programı için Şanlıurfa’ya gelen Yaşar Yıldırım’ı şehir girişinde partili kalabalık bir grup karşıladı.

CHP'de Deprem Olmuştu Yeni A Takımı Açıklandı CHP'de Deprem Olmuştu Yeni A Takımı Açıklandı

Şanlıurfa merkezde binlerce vatandaşın katıldığı iftar programında; “Genel başkanımız, büyüğümüz, liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in hem geçmiş olsun dileklerini, hem hayır dualarını, hem en içten selamlarımı getirdim” diyerek konuşmasına başlayan Yaşar Yıldırım’a vatandaşların coşkuyla karşılık vermeleri dikkat çekti. 

Buradaki konuşmasında sel felaketleri, pandemi, küresel krizlerin üstesinden gelerek bugüne geldiklerini aktaran Yıldırım “Müslüman Türk’te var olan kusursuz cevheri aslinin varlığı, Rabbimizin izniyle her musibeti, her felaketi birlikte aşacağız” dedi. 

Şanlıurfa’nın ardından Gaziantep Nurdağı’nda deprem mağdurlarıyla buluşan Yıldırım buradaki konuşmasında “Depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bizi daha büyük dertlerden korusun, bir daha böyle felaketle yaşatmasın. 
Devletimiz tüm imkanlarıyla ilk saatlerden beri bu bölgededir. Bozkurt’ta, Giresun’da yeniden imar edilen yerleri görünce ki Rabbim beterlerinden korusun devlet olmanın varlığına bir kez daha şükrediyoruz. Bizim yaramızı ancak biz sararız. Bir olup, beraber olup her dar günü de birlikte aşacağız inşallah” diye konuştu.