Niğde MHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Hamdi Doğan, il binası önünde adaylık açıklaması sonrasında yapmış olduğu konuşmada şu ifadelere yer verdi.

Sayın il başkanım,ilçe başkanlarım il ve ilçe yöneticilerim, kaçep başkanım, Ülkü ocakları başkanım, meclis üyelerim, muhtarlarım, geleceğimizin teminatı genç kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler ,ağabeylerim , ablalarım, Vel hasıl kıymetli Niğdeli  hemşerilerim, değerli komşularım, sizleri sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyor hasretle sarılıyorum. 
31 Mart 2024 günü gerçekleşecek olan  mahalli idareler seçimlerinde bilge liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in  iradesi genel merkezimin kararıyla Niğde  belediye başkan adayı olarak sizlere emanet edilmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle Cenabı Allah’a şükrediyor bahtiyarlığı mı sizlerle paylaşmak istiyorum. 
Öncelikle huzurlarınızda Milletvekilimiz Cumali İnce’ye, MYK Üyemiz Sn. Emrullah Türe'ye,  il başkanımız Aytekin Tükenmez’e, merkez İlçe Başkanımız Musa Çelik’e , ilçe başkanlarımıza , Ülkü Ocakları başkanımıza , Kaçep teşkilatımıza ve bir simidi bölüşerek giyen, soğuk günlerde bir paltoyu sırayla giyen, ayakkabılarının altında delik olsa da yüreklerinde gedik olmayan ülkücü hareketin isimsiz kahramanlarına teşekkürü borç bilirim . 
Bugün teşkilatımızın önünde güçlü ve kararlı bir başlangıç yaptığımız bu programa katılıp meydanımızı bir şenliğe  çeviren, gücümüze güç katan, alanımız şereflendiren siz Niğdeli hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum.

IMG-20240120-WA0080(1)

Aday adaylığı başvurumuzu yaptığımız günden beri bir an olsun durmadan çalışmalarımızı sürdürdük ve genel merkezimizin kararını bekledik. Bu sürede adım attigimiz her yerde , sarıldığımız her yürekte sıcak sıcak bir karşılama ile, samimi bir yaklaşım ile hasretle kucaklandık. Hemşehrilerimizin bu yakın ilgisi bizim çalışma gayretimizi arttırdı. Her gün daha büyük bir inançla yola koyulduk, her gün daha büyük bir azimle çalışmalarımızı sürdürdük.


 
Şimdi bu çalışmaları artan bir ivmeyle, hep birlikte Niğde’nin  güvenilir adresi milliyetçi hareket partisinin üç hilali altında  Niğde belediyesine ,  halkımızın büyük bir teveccühü ile taşıma zamanı gelmiştir. Şimdi, Niğde belediyesine yeniden güçlü bir şekilde milliyetçi hareket partisinin bir belediyesi yapmanın zamanı gelmiştir. Şimdi şehri samimiyetle, güvenle, şeffaf bir şekilde yönetmenin zamanı gelmiştir.
şimdi MHP’nin zamanı gelmiştir 
şimdi MHP’nin zamanı gelmiştir 
şimdi MHP’nin zamanı gelmiştir.

IMG-20240120-WA0076(1)

Bugün bir adaylık çalışmasından daha çok  sizlerle belki de biraz dertleşip yola koyulacağız. Çünkü bu yola hep birlikte çıkacağız, 
Hep birlikte çalışacağız, 
Hep birlikte kazanacağız, 
Hep birlikte yöneteceğiz.

Belediyenin asli görevleri olduğunu bildiğimiz, fen işlerinden, alt yapısına, kültür ve Sosyal hizmetlerinden, park ve bahçelere, idari ve mali işlerden, muhtarlık hizmetlerine kadar belediyenin hizmet ve sorumluluk alanında olan her konuyu sizlerle birlikte konuşacak, belediye yönetimine emanet ettiğiniz meclis üyelerimizle birlikte, şeffaf, sürdürülebilir, hesap verebilir bir anlayışla  çalışacağız. 


Biz biliyoruz ki bir belediye başkanı şehrin en emin insanı olmak zorundadır, bir belediye başkanı mutlu gününüzde mutluluğunuza ortak olan, acı günlerinizde acınızı paylaşan insan olmalıdır. Sadece Belediye başkanı değil belediyenin tüm birimleri Türk milletinin emanetini yönettiğinin bilincinde olmalıdır. 
Günü kurtaran değil, çocuklarımıza ve gençlerimize bırakacağımız şehrimizi bir emanet gibi korumalıdır. Şehre vizyon ufuk kazandırmalıdır, ulaşılabilen bir belediye başkanı olmalıdır, en önemlisi seçim süresince size verdiği sözleri tutan bir belediye başkan olmalıdır. Ben şimdi huzurlarınızda söz veriyorum, bugün burada hangi duygularla konuşuyorsam. Hangi sözleri veriyorsam,  aynı duygularımı ve sözlerimi asla unutmayacağım. Her bir insanımız bu sözlerimizin takipçisi ve hesap soranı olacaktır, meclis üyelerimiz bu şeffaf yönetimin teminat olacak, muhtarlarimız mahalle sakinlerimiz her bir gencimiz, komşumuz bize emanet ettiği belediyenin asıl sahibi olduğunu her zaman hissedecektir. Velhasıl ben  değil biz olacak!
Ben yaptım değil biz yaptık olacak! 
Ben bilirim değil biz biliriz olacak Niğde  bilir olacak . !
Bu anlayış kazandığında! 
Şehitler mahallesi kazanacak, İlhanlı kayabaşı,Yenice, Selçuk eski saray, Kumluca, çayır, Dumlupınar Muratevler kazanacak,şahsüleyman, esnaf kazanacak, kadın ve çocuk kazanacak, sporcu kazanacak, velhasıl Niğde kazanacaktır.

IMG-20240120-WA0044

Aziz komşularım değerli hemşehrilerim , bugünden itibaren daha çok kendimizi anlatacak, daha çok komşularımıza gideceğiz. Komşularımıza bir aday gibi değil komşusunun emin olduğu bir arkadaşı gibi gideceğiz. Bir taraftan proje çalışmalarımızı sizlere arz edecek, daha yaşanılır, daha modern, daha güçlü bir Niğde’yi  güven ile inşa etmenin mümkün olduğunu sizlere arz edeceğiz. Niğde’nin sorunlarını biliyoruz. Çözüm yollarını da biliyoruz. Niğde’nin sahip olduğu potansiyeli biliyoruz, biz Niğde’yi biliyoruz 

Bu seçim sadece bir belediye başkanı seçimi değil aynı zamanda Belediye meclis üyelerimizin de seçimi olduğu için teşkilatlarımızda belirlemiş olduğumuz meclis üyelerimizle adım adım Sokak sokak, sizlerle kolkola 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde ulaşacağız. Süreç içerisinde önerilerinizin, eleştiri ve tavsiyelerinizin ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Sizlerin katkısıyla her gün daha da güçleneceğiz. 

Çalışmalarımızda , ötekileştirmeyen, kutuplaştırmayan, kucaklayan, samimi, içten, mütevazı olacağız. Çünkü biz insanımıza efendi olmak için değil, hizmetkarı olmak için geleceğiz. 
Size verdiğimiz hiçbir sözü  yerde bırakmamak için iman ve inanç ile çalışacağız. İnsanız elbet eksiğimiz kusurumuz olursa bunuda siz tamamlayacaksınız. 


Sizden liyakata, güvenmenizi, samimiyete güvenmenizi, teşkilatlarımıza güvenmenizi, birlik ve beraberliğe güvenmenizi , ilanihaye komşunuz arkadaşınız kardeşiniz Hamdi Doğan’a güvenmenizi istiyorum. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ankara'yı Türkiye Yüzyılı'na yakışır bir noktaya birlikte taşıyacağız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ankara'yı Türkiye Yüzyılı'na yakışır bir noktaya birlikte taşıyacağız


Cenabı Allah  bizi sizlere karşı mahcup etmesin. 
Yolumuzu bahtımızı açık eylesin, milletimize hizmet etmeyi nasip eylesin, yarın huzuruna çıktığımızda sizin emanetinizi korumuş olmanın mükafatını bize yaşatsın. Bizi bu göreve layık gören, sizlerin huzuruna çıkaran sayın genel başkanlarımıza, il Başkanlığımıza, ilçe Başkanlığımıza, teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. kendimi önce Cenabı Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum. Sağ olun varolun
Yaşasın Niğde,
Yaşasın Türkiye,
Ne mutlu türküm diyene,
Ne mutlu türküm diyene,
Ne mutlu türküm diyene,"

Editör: Haber Merkezi