Güneydoğu Avrupa’nın en önemli savunma sanayi buluşmalarından biri olan BSDA 2024, 22-24 Mayıs tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenleniyor. Dünyanın dört bir yanından katılımcısını ağırlayan fuara, ROKETSAN da NATO standartlarına uygun yeni nesil teknolojiye sahip ürünleri ile katılıyor. Avrupa ve NATO ülkelerinden birçok delegasyonun katıldığı fuara güçlü bir kadro ile katılan ROKETSAN, BSDA 2024’te yapacağı görüşmelerle bölgeye olan ihracatını artırmayı hedefliyor.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen fuara, 2022 yılında 33 ülkeden 400’den fazla firma katılım sağladı ve 30.000’den fazla kişi fuarı ziyaret etti. BSDA 2024’e Türkiye’den; ASELSAN, ROKETSAN, Nurol Makina, Otokar ve Karel firmaları katılım sağlıyor.

Roketsan Romanya 1140X815

Türkiye ve Romanya’nın hem Karadeniz komşusu hem de iki NATO müttefiki olduğunu dikkat çeken ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, “Bugün Asya’dan Amerika’ya Orta Doğu’dan Avrupa’ya dünyanın birçok noktasına ihraç ettiğimiz ürünlerimiz ile ülkemizi gururla temsil ediyoruz. NATO standartlarına uygun olarak geliştirdiğimiz her türlü ihtiyaca yönelik geniş ürün portföyümüzü dost ve müttefik ülkelere sunmak için yerimizi aldığımız BSDA 2024’ün bizim açımızdan verimli bir fuar olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

ROKETSAN, BSDA 2024’teki standında; SİHA mühimmat grubundan MAM-C, MAM-L, MAM-T’yi, tanksavar grubundan Kısa Menzilli Tanksavar Silahı KARAOK, Orta Menzilli Tanksavar Silahı OMTAS, Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Silahı L-UMTAS’ı, hava savunma füzelerinden SUNGUR Manpad Hava Savunma Füze Sistemini, SİPER Uzun Menzilli Hava Savunma Füze Sistemini, SİHA’lardan kullanılabilen ve gemisavar özelliği olan ÇAKIR Seyir Füzesini, kara-kara füze sistemlerinden ise TRLG-122 ve TRLG-230 Balistik Füzelerini beğeniye sunuyor.

ULAK Haberleşme, patentlerle 6G yarışına hazırlanıyor ULAK Haberleşme, patentlerle 6G yarışına hazırlanıyor

BSDA 2024 Fuarı’na katılım sağlayan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün de fuar kapsamında değerlendirmelerde bulundu. Görgün yaptığı açıklamada, “Savunma sanayiimizin mühendislik gücünü sergilediğimiz Fuarda önemli şirketlerimiz yer alıyor. Stratejik iş birlikteliklerimizi derinleştireceğimiz ve birçok ikili görüşme gerçekleştireceğimiz Fuar ziyaretimizin iki ülke adına da hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Roketsan Bsda 1140X815

Kaynak: defenceturk.net

Editör: Haber Merkezi