Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün Kayseri’ye gerçekleştirmiş olduğu ziyaret kapsamında; ASPİLSAN Enerji Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılım sağladı. Başkan Görgün akabinde, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı, 2. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü ile KİM Kayseri İleri Malzemeler Sanayi ve Teknoloji firmasını ziyaret etti.

Kayseri ziyareti kapsamında değerlendirmede bulunan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugün Kayseri’de önemli görüşmeler ve temaslarda bulunduk. ASPİLSAN Enerji Olağan Genel Kurul Toplantısı ile başladığımız toplantı akabinde, Kayseri’de düşen eğitim uçağında şehit olan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in taziyeleri için, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üssü’ne taziye ziyaretinde bulunduk. Bu programın ardından 2. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nü ziyaret ettik.

Programımızı, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Sanayi Odası’nın öncülüğünde, ilimizden çok sayıda yatırımcının katılımıyla, ileri malzemelerin uygulama alanlarına yönelik gelişmiş seramik ve nano teknolojiye dayalı üretim yapan KİM Kayseri İleri Malzemeler Sanayi ve Teknoloji firması ziyareti ile sonlandırdık. Savunma sanayiinde tam bağımsız Türkiye için ekosistemimizi büyütmeye ve genişletmeye yönelik olarak ziyaretlerimize devam edecek ve temaslarımızı genişleterek sürdüreceğiz.”

G P Pun Xnb Y A Aye E4

Pakistan gemisi BABUR, Çanakkale Şehitlerini selamladı Pakistan gemisi BABUR, Çanakkale Şehitlerini selamladı

Savunma Sanayiinde rekor ihracat!

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, savunma ve havacılık ihracatının Mayıs ayı itibariyle 876 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı. Böylece ulaşılan bu rakam sektör tarihinde bir ayda yapılan en büyük ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti. Resmi sosyal medya hesabından paylaşım yapan Görgün, ilk 5 ayda yapılan ihracatın geçen yılın aynı dönemine göre % 9’luk bir artış göstererek 2.215 milyar dolar olarak gerçekleştiğini belirtti.

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün paylaşımında, “Rekor seviyedeki yüksek teknoloji ihracatımızla sektörümüzde sadece sürdürülebilir büyüme elde etmiyor aynı zamanda 65 Dolar’ın üzerindeki kilogram başı ihracat rakamımızla ülkemizin katmadeğerli ihracat oranını da yukarı taşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: SavunmaSanayiST.com