Brezilya’dan obüs hamlesi Brezilya’dan obüs hamlesi

Ulusal ve uluslararası alanda başarılarıyla adını duyurmuş olan Canik’in de bağlı bir kuruluş olduğu SYS, savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren 9 şirket arasında yer aldı ve üretimden satış performansında dikkat çeken bir ilerleme kaydetti. 2023 yılı verilerine göre üretimden satış performansı sıralamasında en fazla basamak atlayan 4 şirketten biri olmayı başaran Samsun Yurt Savunma(SYS), savunma sanayi şirketleri arasında özel bir konumda yer aldı.

Whats App Image 2024 01 23 At 22.38.12 1140X815

CANiK TTI Combat tabanca

SYS, özel sektörden ilk 500’e giren tek silah üreticisi oldu

SYS, son yıllarda tüm grup şirketleriyle gerçekleştirdiği ihracat, katma değerli üretim ve stratejik yatırım kararlarıyla bu başarıyı elde etti. Güncel global ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen geniş ürün yelpazesiyle ihracat performansını sürekli artıran Samsun Yurt Savunma, yüksek kaliteli savunma ürünleri ve uluslararası pazarda elde ettiği güvenle yeni pazarların kapısını açıyor.

Geniş ürün yelpazesiyle orta kalibre top ve kule sistemleri gibi yüksek katma değerli ürünlerin katkısıyla ihracatı nicelik yanında nitelik olarak da artıran Samsun Yurt Savunma, 2023 yılında 300 dolar olan kilogram başına ihracat değerini daha yükseğe çıkarmayı hedefliyor.

Whats App Image 2024 06 27 At 15.09.12 1 1140X815

Canik M2 QCB ağır makineli tüfek

Samsun Yurt Savunma, önümüzde ki dönemde stratejik yatırım kararlarının etkisiyle ürün portföyüne yeni ürünler eklemeye hazırlanıyor. Bu ürünler başta ülkemiz olmak üzere tüm dost ve müttefik ülkelerin savunma ve havacılık platformlarında yer alacak. Bu gelişmeler, SYS’nin dünyaca ünlü markası CANiK ve diğer grup şirketlerinin adının savunma sektöründe daha fazla duyulmasını sağlayacak.

Kaynak: defenceturk.net