Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; 

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, oyunu İstanbul'da kullandı AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, oyunu İstanbul'da kullandı

Müslüman Türk milletinin şeref ve kahramanlık mazisinde bir hilal uğruna nice güneşler batmıştır.
Vatan ve millet yolunda nice fedakârlıklar, nice destansı mücadeleler yaşanmıştır.

Şehitliğin manası Kuran’da, tarih ve yeri inanmış yüreklerde, manevi nişanesi ise ilahi kudretin tasarrufundadır.

Her yıl 27 Mayıs’ta fedakârca mücadeleleriyle tarihe mühür vurup gönüllere girmiş Ülkücü Şehitlerimizi de hayırla yâd ediyoruz.

Her bir Ülkücü Şehidimiz Çanakkale’de devleşip siperlerde parlayan, Allah Allah nidalarıyla toprağın koynuna adeta atılan, kahraman ve muzaffer nesil gibi korkusuz, tavizsizdi.
Şundan eminiz ki, bir hilal uğruna can veren şehitlerimiz gök kubbemizde aziz vatanımızın ebedi ve manevi muhafızlarıdır.

Okul yurdunun kantininde vurulan ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan, 20 Şubat 2015’te İzmir Ege Üniversitesi Kampüsünde şehit edilen 24 yaşındaki Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar verdiğimiz her bir şehidimizin acısı hala yüreklerimizdedir.
Mücadelelerini rehber edindiğimiz her bir ülkücü şehidimizin hatırası kalbimizdedir.
Binlerce ülkü şehidimizin anısı dün gibi hatırımızdadır.

Bu vesileyle aziz milletimizin birliği, bütünlüğü ve devamlılığı için şehadete eren tüm şehitlerimizi, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'i ve Gün Sazak Bey’i minnet ve dualarla anıyor, Cenabı-ı Allah'tan rahmet diliyorum.