İran Cumhurbaşkanı Reisi: ABD Öncülüğün'deki Çabalar Hiçbir Zaman Başarılı Olamayacak” İran Cumhurbaşkanı Reisi: ABD Öncülüğün'deki Çabalar Hiçbir Zaman Başarılı Olamayacak”

Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Ankara Etimesgut Havalimanı’nda yapılan festivalde çok sayıda yüksek teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı festivalde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile bir araya geldi. TEKNOFEST’i gezen Dağlı, gençlerle buluştu.

Son 20 yılda Türkiye’nin teknoloji alanında çok ciddi ve hızlı bir mesafe aldığına dikkat çeken Vali Dağlı, "Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, başladığı günden bugüne her yaştan bilim ve teknoloji meraklısını buluşturarak, dünya çapında ses getiren bir etkinliğe dönüştü. Gençlerimiz artık yenilikçi bir ruha sahip ve çok farklı düşünüyor. Hayallerini gerçekleştirme azim ve kararlılığındaki TEKNOFEST kuşağı gençlerimizle gurur duyuyoruz. Festival, geleceğin bilim insanlarının yetişmesi için önemli rol oynuyor. Bu çocuklarımızın tamamı esasında birer Aziz Sancar. Yeter ki bu çocuklarımıza bu cevherin onlarda olduğunu hissettirelim" şeklinde konuştu.

Türk insanının gönlünde hissettiği ve gururlandığı birçok projenin TEKNOFEST’te sergilendiğini söyleyen Dağlı, "Hava araçları ve her türlü savunma sanayi ile bütün araçların sergilendiğini görüyoruz. Çocuklarımız bunlara dokunuyor. Vatandaşlarımız çok büyük hevesle bunların yapımını seyrediyor. Milli ve yerli imalatımızı kendi gözleriyle görmüş oluyorlar. Biz daha fazla çocuklarımızda bunların farkının, rüzgarının olacağını düşünüyoruz. Onların tamamı birer teknoloji insanı olacaklar ileride ve ülkemizde milli ve yerli sanayinin geliştirilmesi için canla başla çalışacaklar." ifadelerini kullandı.

Vali Dağlı, ülkemiz için, insanlık için proje geliştirerek çözüm üreten gençlere destek olacaklarını sözlerine ekledi.