İki ülkeye 250 milyon dolarlık Sikorsky UH-60M Black Hawk İki ülkeye 250 milyon dolarlık Sikorsky UH-60M Black Hawk

DASAL Havacılık Teknolojileri, PM Arms & Ammunition ile yapılan iyi niyet anlaşmasıyla iş birliği adımlarını güçlendirmeye hazırlanıyor. Bu stratejik anlaşma, DASAL’ın özellikle Malezya’daki ihracat potansiyelini artırmayı ve ticaret faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Anlaşma, iki ülke arasındaki savunma sanayii ilişkilerinin derinleştirilmesi açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

DASAL’ın Malezya pazarındaki etkinliğini artırmak amacıyla gerçekleştirilen bu anlaşma, Malezya Savunma Bakanı Dato’ Seri Mohamed Khaled bin Nordin’in katıldığı törende imzalandı. Sözleşmeleri DASAL Havacılık Teknolojileri Genel Müdürü Murat KOÇ, PM Arms & Ammunition Yönetim Kurulu Başkanı Dato’ HJ Bastien Bin Onn ve Anavatan Savunma Genel Müdürü Cenk TARHUN imzaladı.

G Es Y V2 Bag A Ah Vq G 1140X815

DASAL Havacılık Teknolojileri UMEX24 fuarında.

ALTINAY Savunma ve ASELSAN iştiraki olan DASAL, hava araçlarından beklenebilecek zorlu ve sıra dışı görevleri güvenle yerine getirecek ve yaratıcı çözümleri hayata geçirecek teknolojileri üretmektedir. Ayrıca özgün tasarımları ile milli bir marka olan DASAL’ın ürünleri farklı faydalı yük taşıma ve görev icra etme yeteneklerine göre, mini sınıf, hafif sınıf, orta sınıf ve ağır sınıf İHA’lar olmak üzere 4 ana kategoride sınıflandırılmıştır. Bu ürünler gündüz ve/veya gece koşullarında; keşif, gözetleme, ateş gücü, beka ve lojistik idame yeteneklerine sahiptir.

Bu bağlamda Malezya ile iş birliği ve ihracat kapılarını aralayan DASAL, Türkiye ile Malezya arasındaki savunma sanayii ilişkisini derinleştirmeyi planlıyor. DASAL Havacılık Teknolojileri Genel Müdürü Murat KOÇ, yaptığı açıklamada, “İki firma arasındaki bu stratejik iş birliği, Türkiye ve Malezya arasındaki stratejik ortaklığın güzel bir çıktısıdır. DASAL, ihracat potansiyelini değerlendirmek ve ticaret faaliyetlerini daha etkili bir şekilde yönlendirmek adına önümüzdeki dönemde çalışmalarını sürdürecek.” ifadelerini kullandı.

Bu iş birliğiyle her iki taraf da ortak amaçlarına ulaşmak adına kaynaklarını birleştirerek güçlü bir sinerji yaratmayı hedefliyor. Anlaşma, iki firmanın da savunma sanayiindeki rekabet gücünü artıracak ve küresel pazarda daha güçlü bir konuma gelmelerine katkı sağlayacak.

G Aq9G Dd X I A Al4Lf 1140X815

Egypt Defence Expo (EDEX 2023) DASAL standında bulunan Falcon drone.

Kaynak: defenceturk.net