Yunanistan eğitim makamları tarafından İskeçe'deki Türk Azınlık İlkokulunda yapılması planlanan etkinliğe müsade edilmedi. Yunanistan, Okul Aile Birliğinin "Uzmanlar Anlatsın, Biz Öğrenelim" adlı projesi kapsamında 31 Ocak tarihinde okulda gerçekleştirilmesi planlanan Dil Konuşma Terapisti Cemali Kabur'un söyleşisini engelledi.

70. yaş gününü kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Türkmenistan'ın Onurlu Aksakalı" fahri ünvanı verildi 70. yaş gününü kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Türkmenistan'ın Onurlu Aksakalı" fahri ünvanı verildi

ETKİNLİK İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİNE ALINDI

Okulun Encümen Heyeti tarafından verilen izne Eyalet Eğitim Müdürlüğü tarafından onay çıkmadı. 31 Ocak akşamı konferans için okula giden katılımcılar kapalı kapıyla karşılaştı. Bunun üzerine etkinlik, İskeçe Türk Birliğinde yapıldı.

İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliğinin yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bu akşam ’Uzmanlar Anlatsın Bizler Öğrenelim’ projemizin ikinci konuğu olan, Dil ve Konuşma Terapisti Cemali Kabur’un söyleşisini dinlemek üzere okulumuza gittik.Tıpkı yapmak istediğimiz bir çok aktivitede alamadığımız izinler gibi söyleşi için de izin verilmedi ve kapılar biz velilere açılmadı. Hakkımız olan verilmeyen izinlere rağmen bizler söyleşimizi İskeçe Türk Birliği lokalinde gerçekleştirdik. Bize kurumumuzun kapılarını açan İskeçe Türk Birliği Başkanımız Ozan Ahmetoğlu’na ve Dil ve Konuşma Terapisti Cemali Kabur’a teşekkürlerimizi sunarız.”

9292abc39a1324102c332e4cd1ea8238dr

Kaynak: QHA