3 Kırım türküsü TRT Repertuarına alındı! 3 Kırım türküsü TRT Repertuarına alındı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ramazan Bayramı arifesinde gerçekleşen görüşmede KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşılıklı olarak Bayram tebriğinde bulundu.

KKTC Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu tarafından açıklanan görüşmede, Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında, anavatan Türkiye’nin ve ayrıca bütün İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak sağlık, huzur ve esenlikler diledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, 9 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen telefon görüşmesinde, geçen hafta New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile yaptığı görüşmeyle ilgili olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdi ve değerlendirmelerde bulundu.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Ramazan Bayramı'nı kutladı ve bayramın tüm Kıbrıs Türk halkı ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni etti.