Azerbaycan'ın döviz rezervi ne kadar? Azerbaycan'ın döviz rezervi ne kadar?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin, Türk Devletleri Teşkilatına (TDT) asil üye olması bağlamda yaptığı açıklamalar dolayısıyla Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e teşekkür etti.

"LEFKOŞA'DAN BAKÜ'YE KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLACAKTIR"

KKTC Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu tarafından açıklanan bilgilere göre, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Aliyev'in "Azerbaycan olarak KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatına asil üye olmasını destekliyoruz. Bu, çok doğaldır çünkü tarihsel açıdan KKTC, Türk dünyasının bir parçasıdır. Orada yaşayan Türkler, bizim kardeşimizdir." şeklindeki açıklamasının Kıbrıs Türk halkı için önemli ve değerli olduğunu vurguladı.

"Doğu Akdeniz'deki Türk devleti KKTC'nin, Türk dünyasının her alanda ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeğini Sayın Aliyev dile getirmiştir." değerlendirmesinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, Aliyev'e KKTC halkı adına teşekkür etti.

Tatar, Azerbaycan ve KKTC'nin kardeşliğinin, aynı milletin mensupları olarak sonsuza kadar yaşayacağını vurgulayarak, "Lefkoşa'dan Bakü'ye kardeşliğimiz daim olacaktır." ifadesini kullandı.

Kaynak: QHA